Drużyny młodzieżowe kończą rozgrywki ligowe, a my możemy cieszyć się z postawy naszych zawodników. Na podsumowanie występów kilkunastu drużyn, które świetnie spisywały się w 2019 roku w trakcie rozgrywek przyjdzie czas.

REKLAMA

Dzielimy się świetną nowiną. Drużyna Młodzika D2 wywalczyły historyczny awans do I ligi wojewódzkiej dla Miasto Jaworzno.

Łatwo nie było, bo drużyna walczyła z mocno utytułowanymi markami w województwie m.in. Rozwojem Katowice, GKS Katowice, Stadionem Śląskim, Zagłębiem Sosnowiec, Ruchem Chorzów czy MUKP Dąbrową Górniczą.

Jak podkreśla Rafał Polański prezes Akademii 2012 ” Rok 2019 jeszcze się nie skończył, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. W tej kategorii wiekowej to historyczny sukces w naszym mieście. W sezonie 2014/15 rocznik 2002 prowadzony przez trenera Wrocławka awansował do 2 ligi wojewódzkiej D1, później awans do 2 ligi wojewódzkiej C1 uzyskał rocznik 2001 trenera Tomasiewicza. Natomiast teraz rocznik 2008 prowadzony przez trenerów Nikodema Motykę i Krzysztofa Bednarka awansował do I ligi wojewódzkiej.

Cała kadra trenerska Akademii 2012 bardzo się cieszy, bo to pokazuje, że warto było takie miejsce jak Akademia 2012 w Jaworznie stworzyć. To dla nas ważne wydarzenie i duże wyzwanie. Mamy jeszcze kilka ciekawych projektów szkoleniowych przed sobą i będziemy je wspólnie z naszym partnerem Victorią 1918 Jaworzno wdrażać”
Wielkie podziękowania dla Centrum Ogrodnicze JAWOR za wspieranie naszych inicjatyw przez cały rok!

Skład drużyny: Mikołaj Zuber, Piotr Dubiel, Jakub Falkowski, Marceli Motyka, Mateusz Radomski, Krzysztof Hołownia, Paweł Ślusarz, Dawid Wojtyra, Karol Kurek, Dawid Stadler, Aleksander Steczek, Filip Osuszek, Adrian Sojka, Dawid Szałański, Igor Piskorz, Sebastian Szymkowiak, Dominik Dobosz, Patryk Sobieniowski, Michał Szczepaniak, Szymon Kasprzyca, Tomasz Sopata, Maksymilian Kosowski, Piotr Truchan.

Akademia 2012

- REKLAMA - Zewnętrzne linki