Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę 13 października. Wśród kandydatów zarówno do Sejmu, jak i Senatu znalazło się wielu jaworznian. Sprawdź jak głosować i kiedy zaczyna się cisza wyborcza.

REKLAMA

Podczas niedzielnych wyborów parlamentarnych zostanie wybranych 460 posłów do Sejmu oraz 100 do Senatu. Lokale wyborcze będę otwarte już od godziny 7:00 i zostaną zamknięte o godzinie 21:00.

Cisza wyborcza

Cisza wyborcza zacznie obowiązywać od północy z piątku na sobotę (11/12 października) i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych (13 października, godz. 21:00), o ile PKW nie zdecyduje się jej przedłużyć.

W czasie trwania ciszy nie można wyrażać poparcia oraz pisać politycznych komentarzy. Nie wolno również wykazywać aktywności w prowadzeniu kampanii wyborczej, a także publikować zdjęć, które mogłyby w jakiś sposób sugerować poparcie dla danego ugrupowania lub kandydata.

Jak głosować

Aby poprawnie zagłosować, należy postawić obok nazwiska jednego z kandydatów z wybranej przez nas listy znak “X”. Jeden głos na kandydata do Sejmu i jeden głos na kandydata do Senatu na osobnej karcie do głosowania.

Postawienie krzyżyków przy kilku nazwiskach na karcie do głosowania będzie oznaczać głos nieważny.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki