Victoria 1918 Jaworzno przegrywa na wyjeździe

fot. Krzysztof Laskowski

Zawodnicy Tomasza Kijewskiego przegrali na wyjeździe z LKS Gorzów 0:2. Na ulicy sportowej, gospodarze pokazali charakter i trzy punkty zostały w domu.

REKLAMA

Jak w poprzednich spotkaniach gry Victorii był zły. Gra na wykopy i wyrzucenie piłki jak najdalej dla zawodników LKS-u były łatwe do odczytania, tym samy łatwo przechwytywali piłki. Jednak, co kibice Victorii przeżyli na początku było “ciosem w serce”. W 4. minucie po perfekcyjnym strzale Krzysztofa Weseckiego, było 1:0. Kolejne minuty dalej nie były łatwe dla gości. W 26. minucie zawodnik Victorii sfaulował zawodnika gospodarzy, a arbiter tego spotkania odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Ząbek. “Vicia” oddała pierwszy celny strzał w tym meczu dopiero w 31. minucie. Dawid Musiał strzelał na lewy róg, Krystian Wyłązek musiał popisać się piękną paradą, by wybronić piłkę. Po pierwszej połowie było 2:0 dla Gorzowa.

Trener Kijewski musiał reagować. Na plac gry wszedł Łukasz Gajda. W 50. minucie, żółtą kartkę dostał Patryk Łyp. Po pewnym czasie, na boisko wszedł Łukasz Icha. Według trenera gości miał grać, żeby mógł rozbudzić “Vicię”. Zawodnik spełnił prośbę trenera i swoją postawą wykazywał zaangażowanie do gry. Dośrodkował, podawał, ale niestety nie było kreatora, który mógł te sytuacje zamieniać w bramki dla gości. Gorzów robił swoje. Strzelali, na całe szczęście na posterunku był Dawid Madeja, który nie chciał przegrywać jeszcze większym wynikiem.

Następne spotkanie Victoria rozegra na stadionie miejskim przy Krakowskiej
26. października o godz. 14:00 z MKS-em Libiąż.

LKS Gorzów – Victoria 1918 Jaworzno 2:0
Wesecki 4′, Ząbek 37′

Gorzów: Krystian Wyłązek, Kamil Górski, Michał Śliwiński, Tomasz Opitek, Damian Bodziowy, Łukasz Ząbek, Michał Gucik, Krzysztof Wesecki, Grzegorz Migdał,
Sebastian Majcherek
Ławka:Przemysław Adamus, Daniel Niedzielski, Kacper Grodzki

Victoria: Dawid Madeja, Mateusz Śliwiński, Patryk Łyp, Dawid Musiał, Łukasz Gembala, Szymon Palian, Dorian Prytko, Mateusz Barnaś, Mariusz Mastalerz, Oskar Orawski
Ławka: Sławomir Przybyłowski, Łukasz Gajda, Bartosz Nowak, Łukasz Icha

Krzysztof Laskowski oprac. red.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ