Uprowadzili 34-letniego Jaworznianina

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz CBŚP zatrzymali 3 osoby, które usiłowały dokonać wymuszenia rozbójniczego na terenie Katowic.

REKLAMA

Jak informuje policja – zatrzymani najpierw uprowadzili 34-letniego mieszkańca Jaworzna, a następnie zmusili go do zawarcia niekorzystnej dla niego umowy.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty oraz zostali objęci dozorem policyjnym. Ponadto otrzymali zbliżania się do pokrzywdzonego.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach – dyżurny będzińskiej komendy otrzymał informację o uprowadzeniu 34-letniego mężczyzny. W działania poszukiwawcze zaangażowali się policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Katowicach, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie i Jaworznie. Poszukiwania objęły kilka miast. Zaczęły się w Jaworznie, a zakończyły w Katowicach na terenie jednej z kancelarii notarialnych. W ustaleniu miejsca, w którym mężczyzna się znajduje pomogła mundurowym aplikacja lokalizująca telefon zainstalowana w jego smartfonie. Policjanci wkroczyli do pomieszczeń kancelarii dosłownie w ostatniej chwili. Poszkodowany miał właśnie zostać zmuszony przez sprawców do podpisania niekorzystnej dla siebie umowy, w wyniku czego mógł stracić około 2 milionów złotych. Stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn i uwolnili 34-latka. Sprawcy to mieszkańcy Mysłowic i Jaworzna w wieku od 32 do 66 lat. Byli oni kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów i nie stawiali oporu. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

info: slaska.policja.gov.pl

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki