Torebki skórzane – jak o nie dbać?

REKLAMA

Torebki skórzane są ponadczasowe i eleganckie. Noszą je chętnie panie w każdym wieku, łącząc je zarówno z casualowymi, jak i wieczorowymi stylizacjami. Jeśli i Ty jesteś fanką skórzanej galanterii, sprawdź, jak dbać o torebki ze skóry naturalnej.

 

1. Czyszczenie torebki skórzanej

2. Natłuszczanie materiału

3. Torebki skórzane – co z impregnacją?

 

Torebki skórzane są projektowane przez największe domy modowe z całego świata, a także przez krajowych, mniej znanych producentów. Panie mogą postawić zarówno na drogie, oryginalne modele, jak i na nieco tańsze, lecz równie wytrzymałe listonoszki, chanelki lub inne torebki ze skóry. Jeśli zamierzasz kupić torebkę skórzaną, sprawdź, w jaki sposób ją pielęgnować.

 

Czyszczenie torebki skórzanej

 

Do czyszczenia torebek skórzanych można używać środków chemicznych dostępnych w sklepach z galanterią oraz domowych specyfików. Torebki skórzane bez trudu wyczyści się z wszelkich zabrudzeń mieszaniną wody z octem. Wystarczy lekko zwilżyć nią ściereczkę i pocierać plamy. Zamiast wody z octem można użyć mydła oliwkowego, a na tłuste plamy – odrobiny soku z cebuli. Dzięki temu swój blask i estetyczny wygląd odzyska nawet droga torebka valentino kolorowy pasek. Ważne jest zadbanie, by czyszczenie odbywało się jedynie przy użyciu wilgotnej ściereczki. W przeciwnym razie przemoczy się skórę, co negatywnie wpłynie na kondycję skórzanej torebki.

 

Natłuszczanie materiału

 

Natłuszczanie chroni torebki michael kors i inne przed pękaniem, kruszeniem i nadmiernym wysuszeniem. Ponadto dzięki niemu zabezpiecza się galanterię przed utratą koloru. Do natłuszczania torebek skórzanych można wykorzystać roztwór oleju lnianego z octem w proporcji 1:3. Zamiast niego love moschino torebka może być zabezpieczona olejkiem rycynowym – wystarczy wylać kilka kropel olejku na ściereczkę i wypolerować nią materiał. Efekt nabłyszczenia skóry uzyska się natomiast sięgając po wosk pszczeli, który ma znakomite właściwości natłuszczające i zabezpieczające.

 

Torebki skórzane – co z impregnacją?

 

Varsace jeans torebka oraz wszelkie torebki skórzane wymagają regularnej impregnacji. Powinno się ją wykonywać co najmniej raz na pół roku, a najlepiej raz na kwartał. Dzięki temu zabezpieczy się skórę przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, zwłaszcza nadmiernego słońca i silnych mrozów. Do impregnacji powinno się używać dedykowanych środków pielęgnacyjnych do różnych rodzajów skóry. Jest to ważne, gdyż zupełnie innej ochrony wymaga zamsz i nubuk niż na przykład skóra o błyszczącej, śliskiej powierzchni.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki