W sobotę 26 października siatkarze MCKiS-u Jaworzno podejmowali u siebie wicelidera z Lublina. Jaworznianie ugrali tylko jeden set, tym samym trzy punkty przypadły dla LUK Politechnika Lublin.

REKLAMA

Jaworznianie od początku pierwszego seta popełniali więcej błędów niż przyjezdni. To gospodarze tracili punkty i dopiero w końcówce wyrównali i przejęli inicjatywę na boisku. Pierwsza odsłona należała więc do MCKiS-u. Jak miało się okazać, był to jedyny set na korzyść gospodarzy. Następne partie nie wyglądały różowo. Jaworznianie nie akcentowali swojej gry skutecznymi atakami, czego nie brakowało po stronie przeciwnej. Różnica w stylu gry między dwoma drużynami była widoczna gołym okiem. To gospodarze częściej tracili piłki w ataku, ale częściej za to zdobywali punkty z zagrywki. Starania podopiecznych Mariusza Syguły na nic się zdały i kolejne trzy sety przegrali, a punkty lublinianie wywieźli do domu.

Po 7. kolejce starć pierwszoligowców MCKiS Jaworzno zajmuje 8. miejsce w tabeli. Kolejny mecz na wyjeździe, jaworznianie zagrają ze Stalą Nysa.

MVP: Damian Wierzbicki

MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 1:3
(25:23, 24:26, 20:25, 22:25)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki