Rekord w Jaworznie – Jeleniu!

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Jaworznie – Jeleniu wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

REKLAMA

Podobnie jak w zeszłym roku, w tym ważnym dniu uczniowie spotkali się z ratownikami ze Stacji Ratownictwa Górniczego ZG Sobieski.

Ratownicy na specjalnych fantomach przedstawili młodej publiczności, czym jest i na czym polega akcja podtrzymywania i przywracania funkcji życiowych u osoby poszkodowanej. Kiedy wszyscy wiedzieli już, jak należy podejść do ratowania życia, można było sprawdzić tę wiedzę w praktyce, oczywiście na fantomach.

Część praktyczna spotkania z ratownikami była częścią ogólnopolskiej akcji bicia rekordu przy jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
30 uciśnięć i dwa wdechy – to przepustka do życia. Często zapominamy, że każdy z nas może potrzebować takiej pomocy. Nie zdajemy sobie również sprawy z tego, że to my właśnie takiej pomocy będziemy musieli kiedyś udzielić. Na szczęście młodzież tę wiedzę wynosi już ze szkoły.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki