Niestety, tegoroczny Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” nie jest łaskawy dla Jaworzna.

REKLAMA

W tegorocznej edycji rankingu Jaworzno zajęło 57. miejsce na 65 możliwych. 

Kategorie w jakich oceniane były samorządy z całej Polski to: trwałość ekonomiczno-finansowa,  trwałość społeczna, trwałość środowiskowa i jakość zarządzania i współpraca. Łącznie Jaworzno uzyskało 21.50 pkt.

Ranking uwzględnił też naszych sąsiadów m.in. Dąbrowa Górnicza (10 miejsce), Katowice (17 miejsce), Sosnowiec (28 miejsce). Na ostatnim miejscu w rankingu uplasowały się Mysłowice.

Miejsca na podium podzieliły między sobą Sopot, Rybnik i Zielona Góra.

Czy stawiane za wzór rozwoju i umiejętnego zarządzania Jaworzno złapało zadyszkę? 57. miejsce faktycznie wydaje się być jedynie “wypadkiem przy pracy”. Miejmy nadzieję, że nie wieszczy to jakichkolwiek problemów.

Ranking Samorządów 2019: Miasta na prawach powiatu

Nazwa gminy: Jaworzno

Pozycja w rankingu: 57
Punktacja w kategorii:

Trwałość ekonomiczno-finansowa: 6.08
Trwałość społeczne: 4.73
Jakość zarządzania i współpraca: 1.0

Punktacja łączna: 21.50

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Panowie powyżej co się wam władza ludowa nie podoba .Decyzja komisarza ludowego jest jedynie słuszna i nie podlega dyskusji Parking dla taksówek ma stać pusty ,choć dotychczas nigdy to miejsce nie widziało taksówki.Za to dzielni strażnicy mają super pułapkę dla kierowców którzy desperacko poszukują miejsca postoju .To jest program komisarza ludowego o skameralizowanych horyzontach myślowych ;wąskie ,drogi ,likwidacja zatok dla busów i likwidacja parkingów BRAWO to program który mógł zrodzić się w głowie naszego geniusza