Były informacje i zaproszenia do głosowania w miejskich informatorach i w urzędniczych mediach społecznościowych i… udało się!

REKLAMA

Wodny Plac Zabaw może nie wygrał, ale głosami internautów zajął zaszczytne drugie miejsce w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

Zwyciężył projekt Zagłębiowskiego Parku Linearnego, (8369 pkt. 3206 głosów), Wodny Plac Zabaw i jaworznickie Planty (6355 pkt. 2268 głosy), trzecie miejsce na podium zajęła sosnowiecka Zagłębiowska Mediateka.

Jak informuje gazeta Wyborcza – uwagę sosnowieckich urzędników przykuł jednak zastanawiająco szybki przyrost punktów dla będzińskiego projektu w ostatniej fazie głosowa.  Sosnowiec zdecydował się wystosować protest, tę samą decyzję podjęli jaworzniccy urzędnicy i jeden z projektantów.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, organizator plebiscytu, na podstawie głosów protestu podjął decyzję o ponownym przeliczeniu głosów. Efekt? Pierwsze miejsce przypadło sosnowieckiej Mediatece. Jaworznu i Będzinowi odebrano punkty. Pomimo odjęcia punktów Wodny Plac Zabaw utrzymał jednak drugie miejsce, będzińska plaża natomiast spadła na 4. miejsce. Trzecie miejsce w ostatecznym rozrachunku zajął nowo wybudowany pawilon w Szpitalu nr 1 w Sosnowcu.

Co było powodem „lawinowych wzrostów punktów” w glosowaniu? Nie wiadomo. Na szczęście, mimo odebranych punktów, Jaworzno utrzymało drugie miejsce.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ