Najczęściej używane narzędzia dekarskie

REKLAMA

Ważną rolę w zakładach dekarskich, naprawczych i mechanicznych oraz takich zajmujących się obróbką metalu odgrywają giętarki, zaginarki i krawędziarki. Są to narzędzia odpowiadające za zaginanie blachy pod określonym kątem, wzdłuż linii powierzchni.

Wyróżnia się zaginarki stacjonarne i przenośne, ręczne oraz mechaniczne. Zaginarki segmentowe wykonuje się ze stali najwyższej jakości, by mogły służyć użytkownikowi przez lata. Umożliwiają zaginanie blach o szerokości od 305 do 3000 milimetrów. Ich praktyczna, segmentowa konstrukcja pozwala na wymianę części roboczych zużywających się w toku eksploatacji. 

Zadania zaginarek segmentowych

Profesjonalne maszyny wykorzystywane do obróbki blach powinny stwarzać możliwość gięcia blach z najwyższą precyzją, a do tego – po prostu – być przyjazne w obsłudze przez użytkownika.

Zaginarki do blachy można podzielić na trzy rodzaje:

  1. ręczne – znajdujące zastosowanie przy produkcji profili z kątowników, blach i taśm.
  2. hydrauliczne – wykorzystywane do produkcji paneli, parapetów i obróbek dekarskich.
  3. segmentowe – posiadające siłowniki gazowe ułatwiające podnoszenie belki górnej oraz sprężyny naciągowe wspomagające podnoszenie odkładni.

Zaginarki segmentowe do blachy wyposażone są w trzy belki, które podzielone są na trzy sektory o różnych szerokościach umożliwiających zginanie trzeciego i czwartego boku blachy. 

Jak pracować z zaginarką segmentową do blachy?

Profesjonalne zaginarki segmentowe do blachy JOUANEL®  przeznaczone są do produkcji kształtowników giętych z blach i taśm o grubości nie wyższej niż 1,5 mm, których kąt gięcia zamyka się w przedziale od 0 do 155 stopni. Pozycjonowanie blachy w takim narzędziu nie wymaga pracy manualnej, ponieważ robi to opcja blokowania, możliwa za pomocą pedału.  Zaginarki segmentowe do blachy zapewniają nie tylko praktyczne zastosowanie w pracy, ale także duży komfort ich obsługiwania.

Możliwości zaginarek segmentowych

Zaginarki segmentowe posiadają szerokie możliwości wykorzystywane do gięcia nie tylko dużych elementów, lecz także detali. Poszczególne segmenty zaginarek odpowiedzialne za tę pracę, wykonane są z odlewów żeliwnych i ciśnieniowychodpornych na odkształcenia i charakteryzujących się dużą wytrzymałością.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki