Paulina Podgórska, mieszkanka Jaworzna, wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Permanentnego, które odbyły się w trakcie Targów Urody w Gdańsku 5 października 2019 roku.

REKLAMA

Organizatorem mistrzostw było Medical Line Micropigmentation. Spośród 40 osób biorących udział w zawodach wyłonionych zostało 8 finalistek, które następnie w trakcie maksymalnie 6,5 godziny miały za zadanie wykonać pigmentację trzech partii ciała. Modelką Pauliny, na której wykonała swoje zadanie, była Karolina Jedynak – koleżanka Pauliny pracująca w branży fryzjerskiej. Pigmentacja została wykonana przy użyciu urządzenia Long time liner. Brwi modelki zostały wykonane metodą ombre, kreski na górnej powiece metodą butterfly effect, usta metodą pomadki techniką pełne wypełnienie. Ocenie podlegały takie elementy jak: higiena pracy w trakcie wykonywania zabiegu, dobór kształtu oraz koloru makijażu do modelki, technika makijażu, efekt końcowy, czas pracy.

Panie nagrodzone na Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu Permanentnego, w rzędzie dolnym – pierwsza od lewej Paulina Podgórska

Paulina jest bardzo wdzięczna mężowi, swojej rodzinie i całemu Studiu Urody Fanaberia za wsparcie w przygotowaniach do konkursu i w trakcie jego trwania. Czas zawodów ze względu na ich prestiżowy charakter był bardzo stresujący i trudny. Wygrana w mistrzostwach była dla Pauliny całkowitym zaskoczeniem, ale również ogromną nagrodą za dotychczasową pracę, zdobyte doświadczenie i posiadane umiejętności.

Paulina posiada 10-letnie doświadczenie w zawodzie. Zainteresowanie kosmetologią zaszczepiła w niej jej mama Anna Zamarlik, właścicielka Studia Urody Fanaberia. Paulina po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo i porządek publiczny w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, postanowiła swoją przyszłość związać z zawodem kosmetologa-linergisty. W następnych latach ukończyła Studia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej na kierunku Kosmetologia. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Paulina specjalizuje się w makijażu permanentnym. Jest to metoda trwałego makijażu zyskująca coraz większą rzeszę fanek. Maskuje on niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co jest szczególnie ważne, jest trwały nawet w nieoczekiwanych momentach. Dzięki makijażowi permanentnemu można zatuszować defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia. Paulina szczególnie interesuje się pigmentacją medyczną, pozwalającą ludziom po chemioterapii wrócić do normalności i znów cieszyć się życiem. Ta sfera kosmetologii daje Paulinie satysfakcję nie tylko zawodową ale również duchową, gdyż ten rodzaj pigmentacji nie tylko upiększa ciało ale przede wszystkim poprawia samopoczucie psychiczne osób po chemioterapii oraz kobiet po mastektomii. Paulina zaangażowała się w program, dzięki któremu za symboliczną złotówkę osoby po chemioterapii lub mastektomii, będą mogły poddać się zabiegowi makijażu permanentnego.

Paulina brała udział w wielu szkoleniach odbywających się zarówno w Polsce jak i za granicami kraju. Uzyskała certyfikat Pro Artist (nr certyfikatu 298) będący najbardziej pożądanym certyfikatem PMU na świecie. Jest najważniejszym oznaczeniem dla linergisty, będącym wyróżnieniem za wyjątkową technikę, pracę oraz estetykę. Obecnie wraz ze swoją mamą Paulina prowadzi gabinet kosmetyczny i jest w trakcie otwierania nowego gabinetu Cynamonowe Day Spa w Jaworznie. (iw)

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki