Luksusowe prezenty na chrzest

REKLAMA

Prezenty dla dzieci ze srebra i złota

Srebrna łyżeczka z grawerem to wzruszający prezent z klasą. Dziecko doceni go po latach

Srebrne sztućce jako prezenty na wyjątkowe okazje takie jak: pamiątka narodzin dziecka, roczek, Chrzest Święty lub pierwsze imieniny to dar na całe życie. Taka łyżeczka lub srebrna grzechotka na chrzest pozostanie przecież w domu rodzinnym na stałe, a kiedyś dziecko będzie ją wspominać z ogromnymi emocjami, zachowując w życzliwej pamięci darczyńcę. Srebrna łyżeczka z grawerem może zawierać imię dziecka i datę jego narodzin, chrztu lub dnia święta, stając się pamiątką rodzinną na całe życie. Tego rodzaju podarunek świadczy bowiem o wyjątkowej więzi i jest dowodem miłości, przekazujemy go bowiem, mając świadomość, że dziecko prezent ten doceni zapewne dopiero po wielu latach.

Srebrne łyżeczki-magia rodzinnej atmosfery. Podarunek piękny tu i teraz oraz po wielu dekadach

Kiedyś tylko bardzo zamożni ludzie mogli sobie pozwolić na srebrne sztućce w rodzinnych zastawach stołowych. Dziś również nie używamy srebrnych łyżeczek na co dzień. Ich domena to ważne, rodzinne uroczystości i taka też jest ich symbolika prezentowa. Srebrna łyżeczka podarowana dziecku na chrzest lub roczek na początku zachwyci rodziców maleństwa i innych gości, wprowadzając w uroczystość atmosferę wzruszeń i wielu radości. Srebrna łyżeczka z grawerem po wielu latach będzie przypominać ten moment przekazania podarunku, a samo dziecko zacznie rozumieć skalę tego przywiązania, kiedy będzie już potrafić odczytać tekst grawerunku, czyli imię i daty lub inne, piękne inskrypcje. Srebrne łyżeczki i domowej roboty tort są marzeniem wielu dorosłych, może więc warto zadbać o takie marzenie dziecka, któremu podarujemy takie preciosa jak srebrne, wykwintne sztućce okolicznościowe.

Srebrne sztućce dla dzieci. Wybór łyżeczek i grawerów zależy tylko od naszej wyobraźni

Tak piękny prezent, jak może być wybrany spośród wielu modeli łyżeczek różniących się od siebie wielkością, próbą srebra i kształtami. Srebrne sztućce dla dzieci są wykonywane przecież w różnorodnych stylach, od bardzo prostych i oszczędnych we wzornictwie, po nawet wzbogacane kamieniami szlachetnymi, wśród których nieodwołanie króluje bursztyn. Srebrna łyżeczka na chrzest z grawerem może być zatem wzbogacona różnorodnymi inskrypcjami, od imion i dat, aż do krótkich sentencji. Wszystko zależy od wyobraźni zamawiającego łyżeczkę, a czasem pięknej, rodzinnej tradycji, w której na przykład każde święto religijne i rodzinne ma swoją obyczajowość. Posiadanie tak spersonalizowanego prezentu, jak srebrna łyżeczka jest powodem do dumy i radości na całe życie. Warto o tym pamiętać, ciesząc się już samym faktem obdarowywania łyżeczką dziecka. Srebrne pamiątki na chrzest sprezentowane na roczek bywają nawet niemalże bohaterką specjalnych sesji fotograficznych, kiedy to mały jubilat lub jubilatka używają jej do spróbowania pierwszego kęsa pierwszego w życiu tortu urodzinowego. Taka, rodzinna fotografia będzie po latach cieszyć swym intymnym ciepłem bycia częścią rodziny i najpiękniejszą z możliwych czułością, którą podarowano świętującemu dziecku. Łyżeczka srebrna z grawerem podarowana na chrzest bywa często specjalnie prezentowana w rodzinnym gronie podczas Pierwszej Komunii Świętej, kiedy dziecko może jej używać, wyrażając wdzięczność dla kogoś, kto przed laty dał mu miłość symbolizowaną takim właśnie, wyjątkowym prezentem.

Złoty zegarek dla dziecka-pamiątka na całe życie.

Jeszcze bardziej wartościowe i kosztowne mogą być złote zegarki. Tego typu pamiątka chrztu świętego pozostanie na pewno w naszym posiadaniu wiele lat. Jest to nie tylko doskonały prezent ale także swego rodzaju inwestycja, która w przyszłości może być warta znacznie więcej. Złote zegarki z grawerem opisującym imię dziecka, jego wagę czy wzrost oraz dedykacje od darczyńców będą nam przypominać ważne chwile z naszego życia. W przyszłości, dziecko jako już dorosła osoba, będzie miała doskonały wytworny zegarek złoty próby 585.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki