Klimatyzator do biura – jak wybrać odpowiedn

REKLAMA

Wysokie temperatury, które występują w naszym kraju w ciągu letnich miesięcy uciążliwe są w każdej sytuacji.

Szczególnie jednak dają nam się we znaki w czasie pracy. Utrudniają skupienie oraz powodują złe samopoczucie. Oznacza to realne straty finansowe związane z efektywnością pracy. Nic więc dziwnego, że większość firm decyduje się obecnie na montaż klimatyzacji w biurze. Często jednak nie wiemy na czym skupić się poszukując odpowiedniego rozwiązania.

Weź pod uwagę ilość pomieszczeń

Wybierając klimatyzator do biura musimy wziąć pod uwagę ilość pomieszczeń, które wykorzystujemy w pracy. Nie wszystkie klimatyzatory pozwalają bowiem na podłączenie wielu jednostek wewnętrznych, które zapewnią nam możliwość ustawienia optymalnej temperatury w każdym z biurowych pomieszczeń. Doskonałym przykładem są klimatyzatory Multi Split, do których możemy podłączyć nawet do 8 jednostek. To rozwiązanie, które dopasować można do większości firmowych biur.

Metraż również ma znaczenie

Wybierając klimatyzator do biura warto pamiętać, że liczy się nie tylko liczba pomieszczeń, ale również metraż biura. Im większe pomieszczenia chcemy schładzać tym większe znaczenie ma moc jednostki. Sprawdzając ten parametr warto sprawdzić moc nominalną. Warto zwrócić również uwagę na klasę energetyczną urządzenia, ponieważ w przypadku dużych pomieszczeń lub sporej powierzchni biurowej, którą zamierzamy schłodzić ma to ogromny wpływ na koszty związane z użytkowaniem klimatyzacji.

Nie tylko chłodzenie

Większość biur to budynki, które często nie posiadają odpowiedniego ogrzewania, przez co pracownicy czują się niekomfortowo nie tylko latem, ale również podczas zimowych miesięcy. Jeśli spotykasz się z takim problemem zadbaj o to, by klimatyzator, który wybierzesz posiadał również funkcję grzewczą. Szczególnie przydatna może okazać się opcja szybkiego dogrzewania, która pozwala poczuć się komfortowo zanim jeszcze główne źródło ogrzewania pozwoli na uzyskanie odpowiedniej temperatury.

Różne rodzaje klimatyzatorów do biura

Warto pamiętać, że klimatyzatory, które możemy wykorzystać w biurze występują obecnie w wielu różnych wariantach, dzięki czemu możemy wybrać ich rodzaj, który nie zaburzy naszej przestrzeni oraz nie zajmie dużo miejsca. Wśród dostępnych opcji wymienić możemy między innymi wydajne urządzenia kanałowe i podłogowe, przystępne cenowo klimatyzatory sufitowe i ścienne oraz nowoczesne urządzenia kasetonowe.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Mimo wszystko samodzielne dobranie odpowiedniego klimatyzatora, który zapewni nam optymalną temperaturą w biurze może być kłopotliwe. Dlatego też dobre firmy zajmujące się dystrybucją tego typu urządzeń oferują nowoczesne rozwiązania, które pozwalają nam na skonfigurowanie systemu klimatyzacji, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Przykładem takiej firmy jest https://www.klima-therm.pl/, która to oferuje swoim klientom możliwość samodzielnej konfiguracji klimatyzatora. Wystarczy podanie kilku elementów związanych z naszym biurem oraz własnymi preferencjami by wybrać idealne urządzenie.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki