Kawa rozpuszczalna czy ziarnista? Po którą warto sięgnąć?

Kawa rozpuszczalna czy ziarnista? Po którą warto sięgnąć?
REKLAMA

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów gorących, który doczekał się również swojej wersji mrożonej. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranka. Jedni piją ją ze względu na zwartość kofeiny, inni doceniają głównie walory smaku i aromatu. Jednak na półkach sklepowych można znaleźć coraz więcej rodzajów tego produktu. Podstawowy dylemat to: kawa rozpuszczalna czy ziarnista? Co wybrać?

Kawa rozpuszczalna – wady i zalety

Kawa rozpuszczalna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które mają mało czasu na odpowiednie parzenie napoju. Charakteryzuje się szybkością przygotowania oraz nie pozostawia fusów. Bez wątpienia osad powstający na dnie szklanki, filiżanki czy kubka może być uciążliwy zarówno podczas sprzątania, jak i picia kawy. Ponadto jest łatwa w przechowywaniu i zajmuje mniej miejsca niż ta w postaci ziaren. Jednak wśród wad kawy rozpuszczalnej można wymienić przede wszystkim stosowanie do jej produkcji ziaren słabej jakości lub gorszych gatunków krzewu kawowego. Dodatkowo zawiera mniej kofeiny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie kawowy.info.

Czy kawa ziarnista jest lepsza?

Jak na jej tle rozpuszczalnej prezentuje się kawa ziarnista? Bez wątpienia najlepszy aromat oraz smak kawy można uzyskać, mieląc ziarna tuż przed zaparzeniem. Nic więc dziwnego, że posiada ona wielu zwolenników. Dodatkowo korzystając z ekspresu ciśnieniowego, podkreślimy jeszcze bardziej walory zapachowe oraz smakowe. Jednak nie każdy posiada w domu niezbędne urządzenia umożliwiające uzyskanie takiego efektu. Dlatego można uznać, że ziarnista postać kawy jest zarówno jej największą zaletą, jak i wadą. Mimo to decydując się na zakup niezmielonych ziaren z krzewu kawowego, zyskujemy gwarancję dobrej jakości.

Jaką kawę wybrać?

W takiej sytuacji pojawia się pytanie, które rozwiązanie wybrać. Dla osób preferujących wygodę oraz szybkie parzenie lepszym wyjściem będzie kawa rozpuszczalna. Jednak Ci, którzy cenią sobie aromat i smak świeżo zaparzonego napoju, powinni skłonić się ku zakupie produktu w ziarnach.  Jednak jeżeli ktoś nie posiada w domu młynka, wówczas odpowiedź nasuwa się sama. Chcesz wiedzieć więcej na temat kawy? Sprawdź najpopularniejsze rodzaje kaw – czy znasz je wszystkie?

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki