Jak wybrać lampy łazienkowe?

REKLAMA

Oświetlenie w łazience jest bardzo istotne. Przede wszystkim ze względów praktycznych. Często to właśnie w łazience wykonujemy różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które wymagają dobrego świtała. Także codzienna toaleta obejmująca golenie, czy – u pan – wykonywanie makijażu powinna być wykonywana w odpowiednim oświetleniu. Ponadto oświetlenie w łazience pełni oczywiście funkcję dekoracyjną. Dobrze dobrane lampy łazienkowe mogą stanowić „kropkę nad i” w całym projekcie tego pomieszczenia. Bo jak wiadomo, w projektowaniu diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie tego rodzaju detale nadają charakteru wnętrzom.

 

Jak dobrać odpowiednią lampę do łazienki? Jakie lampy łazienkowe są teraz modne? Przygotowaliśmy krótki poradnik we współpracy z firmą Bercal. Bercal Studio Światła to firma, która profesjonalnie zajmuje się oświetleniem, oferując zarówno bogaty wybór lamp i systemów oświetleniowych do domu i mieszkania, jak i przygotowując projekty oświetlenia dla takich obiektów jak szkoły, biura, sklepy czy placówki medyczne. Jeśli więc szukasz prawdziwych ekspertów od spraw oświetlenia – znajdziesz ich właśnie w firmie Bercal.

Jakiego światła potrzebujemy w łazience?

W łazience pojedyncze, centralne źródło światła nie wystarcza. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w tym pomieszczeniu system oświetleniowy składający się z kilku źródeł światła. Oczywiście centralny żyrandol jak najbardziej powinien wchodzić w jego skład. Co jeszcze? Bardzo potrzebne jest oświetlenie lustra, przy którym wykonujemy czynności pielęgnacyjne oraz makijaż. Powinno ono być równomierne i dość łagodne, rozproszone, by nie rzucać cieni na twarz, gdy przeglądamy się w lustrze.

https://bercal.pl/oferta/oswietlenie-wewnetrzne/lampy-lazienkowe.html

Warto też pamiętać, że dobrze dobrane oświetlenie łazienkowe pozwoli tez wykreować w tym pomieszczeniu odpowiednią atmosferę sprzyjającą relaksowi. W tym celu najlepiej sprawdzają się systemy oświetleniowe, które pozwalają na sterowanie natężeniem światła, niekiedy można też znaleźć takie, w których zmienia się też kolorystyka oświetlenia. Dzięki temu możemy dopasować oświetlenie łazienki w zależności od tego, czy planujemy relaksująca kąpiel w aromatycznej pianie, czy może orzeźwiający i dodający energii prysznic.

Należy też podkreślić, że odpowiednio dobranym oświetleniem możemy też wyrównać niekorzystne proporcje pomieszczenia oraz optycznie powiększyć niewielką łazienkę, co jest częstym problemem w mieszkaniach w blokach.

Jakie lampy łazienkowe są modne?

Lampy łazienkowe powinny być dobrane w zależności od tego, w jakim stylu utrzymane jest całe pomieszczenie. Jakie obecnie są najmodniejsze?

Wciąż królują łazienki utrzymane w stylu skandynawskim. Są jasne, dobrze sprawdzają się także na małej powierzchni, która przy naturalnych barwach i dużej ilości bieli wydaje się większa. Łazienki w stylu skandynawskim nie wymagają bogatych akcesoriów. Najlepiej sprawdzają się w nich proste lampy łazienkowe. Mogą to być klasyczne białe klosze lub kinkiety, ciekawe efekty daje też zastosowanie elementów drewnianych.

Łazienka w stylu glamour to odwrotność stylu skandynawskiego. Połysk, mocniejsze kolory, złoto lub srebro w dodatkach – ma być luksusowo i z przepychem. W tego rodzaju łazience znakomicie sprawdzi się bogato zdobiony żyrandol – glamour nie boi się przesady. Warto jednak pamiętać, że dobrze wygląda, jeśli nie traktujemy go tak do końca serio i pozwalamy projektantowi na wprowadzeniu odrobiny kontrolowanego kiczu. Żyrandol z kryształkami i lustrzanymi elementami może być tym właśnie elementem, który nada charakter glamour całemu wnętrzu.

Warto też pamiętać, że jeśli nie umiemy zdecydować się na konkretne lampy lub nie mamy pomysłu na zaprojektowanie oświetlenia w swoim mieszkaniu możemy skorzystać z oferowanej przez Bercal usługi kompleksowego doboru lamp do mieszkania. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie lampy w mieszkaniu ubędą do siebie perfekcyjnie pasować a oświetlenie całego wnętrza będzie spójne i znakomicie zaprojektowane przez specjalistów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki