Iwona Jelonek, nowa radna Sejmiku Województwa z Jaworzna

Nową radną Sejmiku Województwa Śląskiego będzie Dr hab. Iwona Jelonek z Jaworzna.

Aktualny radny Sejmiku Województwa Śląskiego Wojciech Saługa obejmie mandat posła RP. W związku z tym jego miejsce w sejmiku trafi do kolejnej osoby z listy wyborczej, która otrzymała najwięcej głosów.

REKLAMA

Jestem gotowa objąć mandat w Sejmiku Województwa. Z całą odpowiedzialnością tak jakbym to uczyniła rok wcześniej. Jeżeli będzie to możliwe i będzie taka sposobność, jako radna sejmiku województwa śląskiego będę starać się przekazać wiedze którą zdobyłam w swojej pracy naukowej a którą pozyskałam w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach z zakresu jakości paliw. Tą wiedzą chciałabym podzielić się z Radnymi w dyskusjach o polityce paliwowo- energetycznej oraz dyskusjach na temat skutków wywierania na środowisko działalności antropogenicznej. – mówi Iwona Jelonek

Dr hab. Iwona Jelonek jest pracownikiem naukowym Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii Wydziału Nauk o Ziemi i wieloletnim członkiem Polskiej Rady Pelletu. Jako certyfikowany specjalista, posiada również akredytację International Committee for Coal and Organic Petrology (ICCP) w zakresie stosowanych metod petrograficznych.

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki