Gdzie można stracić prawo jazdy w Jaworznie?

Jak informuje policja – w Jaworznie, w stosunku do roku poprzedniego, znacząco wzrosła ilość zatrzymanych praw jazdy.

REKLAMA

Za co najprościej i najszybciej można stracić prawo jazdy w Jaworznie? Za prędkość. W tym wypadku – za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak się okazuje, jaworzniccy kierowcy szczególnie lubią też ignorować znaki ograniczające dopuszczalną prędkość do 20 km/h, np. na drogach osiedlowych. Przypomnijmy, że zgodnie z prawem, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, uprawnienia do prowadzenia pojazdów stracimy na 3 miesiące. Dodatkowo, rzecz jasna, ukarani zostaniemy mandatem karnym.

Najczęściej kierowcy prędkość przekraczają na trasach wylotowych z Jaworzna. Szczególnie często zdarza się to też na docinku ul. Krakowskiej, łączącym Bory z Byczyną. Niestety, z jakichś powodów wielu kierowców za nic ma znaki drogowe i wynikające z nich nakazy czy ograniczenia. Wielu tłumaczy się też argumentem, że „jeżdżą szybko, ale bezpiecznie”, a jak się później okazuje, przez kolejne 3 miesiące cieszą się jazdą komunikacją miejską lub rowerem.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki