Co słychać w Akademii Boksu Roberta Gortata

Mikołaj Dorynek - brązowy medal

W drugiej połowie września w Łomży odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie. Akademia Boksu Roberta Gortata z Jaworzna wystawiła dwóch swoich zawodników.

REKLAMA

Oliwier Ptasiński swoją pierwsza walkę w mistrzostwach stoczył 17 września. Niestety, choć nie można zarzucić mu braku waleczności, przegrał starcie z Jakubem Modzelewskim z Knockaut Bielany Warszawa. Dla Ptasińskiego była to dopiero druga potyczka w życiu, tym samym zdobył cenne doświadczenie.

Mikołaj Dorynek z Akademii Boksu Roberta Gortata Jaworzno wrócił z mistrzostw z brązowym medalem. W półfinałowej walce przegrał zacięty pojedynek z Olafem Perą z KS Ziętek Team Kalisz.

Po wakacyjnej przerwie szkoła boksu z Jaworzna nie próżnuje. Warto wspomnieć, że we wrześniu Dorota Wawszczyk zdobyła drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach. Finałową walkę przegrała przed czasem z zawodniczką z USA Kaylą Gomez .

Już w przyszłym tygodniu w Wałczu ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku będzie bronić Ewa Białas.

jargal

- REKLAMA - Zewnętrzne linki