Closterkeller na scenie Klubu Relax

Na scenie Klubu Relax w niedzielę 6 października zagrał Closterkeller. Koncert zgromadził ok. 130 fanów grupy. Był to jeden z koncertów w ramach jesiennej trasy. Obok dawnych utworów zespół zaprezentował pierwsze nowe utwory z płyty, którą grupa planuje wydać w przyszłym roku.

REKLAMA

Zespół uznawany jest za kultową formację na polskiej scenie muzycznej, gra tzw. „klimatyczny” rock. Jego liderka – Anja Orthodox – uchodzi za jedną z czołowych, polskich wokalistek rockowych. Obdarzona jest charakterystycznym głosem i charyzmą. Zespół prezentuje muzykę zróżnicowaną, od zimnofalowych brzmień, poprzez ciężki metal i monumentalne „gotyckie” kompozycje.

Zespól ma na koncie dziesięć albumów studyjnych, ostatni zat. „Viridian” ukazał się jesienią 2017 r. Płytę dobrze przyjęły media muzyczne. Tuż po premierze album znalazł się na 7 miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na oficjalnej liście sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video. W muzycznym konkursie Antyradia nominowało płytę w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox otrzymała nominację w kategorii wokalista roku, a utwór „Kolorowa Magdalena” zdobył nominację w kategorii przebój roku. Premiera jedenastego albumu studyjnego zespołu przewidziana jest w 2020 r.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki