Trwają negocjacje TAURON i konsorcjum Rafako w sprawie zakresu prac przy budowie bloku 910MW w Jaworznie. Zwiększenie zakresu prac ma polegać na przygotowaniu bloku do spalania paliwa o różnych parametrach.

REKLAMA

Tauron informuje w komunikacie:

Realizacja budowy nowego bloku o mocy 910 MW w Jaworznie na parametry nadkrytyczne jest projektem złożonym.

Prace rozruchowe zostały rozpoczęte w drugim półroczu 2018 r. Aktualnie projekt jest w fazie rozruchu gorącego, tzn. uruchamiane są w sekwencji wszystkie urządzenia technologiczne zabudowane na bloku, przy wykorzystaniu docelowych mediów.

Na tym etapie, z punktu widzenia stopnia zaawansowania projektu, kluczowy jest postęp prac przy uruchamianiu urządzeń gospodarki głównej, realizowanej przez Konsorcjum Rafako S.A. – Mostostal Warszawa S.A. (poprzez spółkę celową E003B7), jak również gotowość gospodarek pomocniczych i towarzyszących pod kątem podawania mediów.

Zgodnie z Raportem giełdowym opublikowanym 19 września br. Konsorcjum zaproponowało wykonanie dodatkowych prac, które poprawią parametry techniczno-środowiskowe Bloku oraz umożliwią rozszerzenie tzw. pola paliwowego (dopuszczenie szerszego asortymentu węgla), co pozwoli optymalizować koszty produkcji energii elektrycznej.

Biorąc powyższe pod uwagę oraz toczące się negocjacje z Konsorcjum, TAURON poinformuje o wynikach negocjacji po ich zakończeniu.

Finalne decyzje mają być znane do końca października. Termin budowy może się wydłużyć o kilka miesięcy.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE