65-lecie Szkoły Podstawowej nr 19 w Jeziorkach

Szkoła podstawowa nr 19 w Jeziorkach obchodziła 11 października 65 rocznicę powstania. Jubileusz to niebagatelny, świętowano więc na medal, w bardzo miłej atmosferze. Zaproszono szacownych gości, wśród nich księdza proboszcza, włodarzy miasta i komitet rodzicielski. Szkoła ma bardzo ambitne hasło, brzmi ono: mała szkoła dużych szans na sukces każdego ucznia.

REKLAMA

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym. Po niej zaproszono do szkoły na dalszy ciąg obchodów. Wielkie emocje wzbudził teleturniej ze znajomości szkoły. Brały w nim udział dwa zespoły, w jednym goście a w drugim uczniowie. Odpowiadały one m.in. na pytania o patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. Należało się uporać z każdym pytaniem w ledwie 8 sekund. W dalszej części teleturnieju konkursowicze układali wyrazy z kolorowych literek. W części artystycznej uczniowie odśpiewali m.in. piosenkę „Kocham Cię szkoło”. I nie była to deklaracja na wyrost.

Serdecznym życzeniom dla świętującej szkoły końca nie było. Do życzeń dołączyła też pani dyrektor szkoły.

Na zakończenie uroczystości zaproszono na domowe ciasta. Upiekli je rodzice każdej z klas i każdego oddziału przedszkolnego. Jako że uroczystości zbiegły się ze szkolnym Dniem Ziemniaka podano również ziemniaki pieczone. Nie zabrakło strzału z tuby z konfetti. Było to więc wyśmienite świętowanie. Szkole życzymy dalszych sukcesów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki