14 medali dla Satori Jaworzno na Mistrzostwach Polski!

28 i 29 września w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski.

REKLAMA

W niezwykle wyczerpującym, trwającym dwa dni turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencjach fighting, newaza gi oraz newaza no gi zdobyli pięć złotych, trzy srebrne oraz sześć brązowych medali. 

W najmłodszej grupie wiekowej młodzików U12 nie było niespodzianek i bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo. Adela Niciarz kat. -48kg zwyciężyła w konkurencjach fighting, newaza gi oraz newaza no gi. Dawid Machna był niepokonany w fightingu kat. -46kg oraz zdobył brązowe medale w newaza gi i newaza no gi. Debiutujący w imprezie tej rangi Szymon Kałuża po zaciętych bojach zajął trzecie miejsce w kat. -34kg. W klasie juniorów młodszych U15 w konkurencji fighting było najwięcej sportowych emocji. Patryk Matusik kat. -66kg oraz Hanna Kałuża kat. – 57kg po bardzo dobrych i wyrównanych walkach zostali wicemistrzami Polski, natomiast z brązem rywalizację zakończył Szymon Łąka kat. – 41kg. Tuż za podium na piątej lokacie uplasował się Paweł Kozakiewicz w kat. -55kg.

W grupie wiekowej juniorów U18 nie zawiodła Aleksandra Masternak kat. -48kg zdobywając złoto w fightingu oraz brąz w newaza gi. Wśród młodzieżowców U21 rywalizujący w fightingu Arkadiusz Małek kat. -69kg zdobył srebrny medal a Kacper Sroka kat. +94 wywalczył brązowy krążek. Rywalizację kończył start grupy seniorów, w której Dawid Kajdy kat. -85kg po widowiskowych walkach zajął piątą lokatę w konkurencji fighting.

Dzięki znakomitej postawie na macie wszystkich zawodników Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno zdobywając czternaście medali, osiągnął najlepszy wynik w historii swoich startów w zawodach rangi mistrzostw Polski. Trener Łukasz Proksa poskreśla jednak, że jego podopiecznych czekają następne ważne turnieje, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna, co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Gratulujemy i życzymy wytrwałości na macie oraz najwyższych sportowych osiągnięć w rywalizacji krajowej, oraz międzynarodowej.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki