Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, Prezydent Jaworzna oraz radni uhonorowali tytułem „Zasłużony dla miasta Jaworzna” Adama Kasprzyka oraz Edwarda Barana, zmarłych jaworznian, którzy przez całe swoje życie działali oraz angażowali się w rozwój naszego miasta.

REKLAMA

Dyplomy odebrali najbliżsi zmarłych: Krystyna Baran – żona Edwarda Barana oraz Tomasz Kasprzyk – syn Adama Kasprzyka.

Zmarły 27 czerwca 2017 r. Adam Kasprzyk w wieku 20 lat został nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 7, z którą był związany przez ponad 50 lat. Miał niezwykły talent do wyszukiwania prawdziwych „perełek” wśród młodych sportowców, którzy szybko gromadzili na swoich kontach przeróżne sukcesy, zaczynając od areny ogólnopolskiej i kończąc na międzynarodowej. Największe sukcesy udało się osiągnąć młodym sportowcom pod kierunkiem Adama Kasprzyka w czwórboju lekkoatletycznym.

Edward Baran, wieloletni Prezes Zarządu Stowarzyszenia Katolickiego „Przyjaźń Jaworznicka”, Przewodniczący Rady Miejskiej w latach 1991-1998 oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Jaworznie zmarł 28 lutego br. Był przede wszystkim społecznikiem angażującym się w problemy i życie mieszkańców naszego miasta. Działał również w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Narodowej, był Prezesem Zarządu Powiatowego w Jaworznie oraz Członkiem Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Katowicach. Otrzymał najwyższe odznaczenia za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

zdjęcie: UM Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki