REKLAMA

Outsourcing to jeden z najlepszych sposobów na usprawnienie pracy przedsiębiorstwa oraz zwiększenie efektywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Obecnie z takiego rozwiązania korzysta coraz większa liczba firm z różnych branż. Czym tak naprawdę jest outsourcing? Jak może pomóc Twojej firmie?

Czym jest outsourcing?

Nazwa outsourcing jest skrótem od angielskiego outside-resource-using, co w tłumaczeniu oznacza wykorzystywanie zewnętrznych środków do realizacji celów. Wykorzystanie takiej opcji polega na przekazaniu części obowiązków zewnętrznej firmie. Branżami, w których firmy najczęściej korzystają z outsourcingu poszczególnych zadań są: branża IT, branża kosmetyczna, branża farmaceutyczne, branża motoryzacyjna oraz lotnicza. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie istnieją żadne ograniczenia w kwestii współpracy z zewnętrznymi podmiotami. Najczęstszą formą usług, z których korzystają firmy decydujące się na outsourcing jest współpraca z profesjonalnym zespołem IT polegająca na obsłudze informatycznej.

W przypadku dużych firm zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie każdego z urządzeń oraz łączności i błyskawicznego reagowania na ewentualne problemy wymaga licznego zespołu ekspertów. Oznacza to konieczność zatrudnienia wielu nowych pracowników, co jest bardzo kosztowne. Z tego powodu, coraz więcej firm wybiera więc współpracę z zewnętrznym zespołem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorstwa płacą jedynie za świadczone usługi informatyczne dla firm unikając przy tym wielu dodatkowych kosztów, w tym np. szkoleń.

Outsourcing dla Twojej firmy – korzyści

W obecnych czasach, kiedy bardzo duża część działań w całości lub przynajmniej w dużej części obejmuje korzystanie z systemów informatycznych oraz opiera się na przesyle informacji drogą elektroniczną. W zależności od wykorzystywanego systemu oraz ilości danych, obsługa działu IT musi być kontrolowana przez zespół specjalistów. Najlepszą pod względem ekonomicznym oraz efektywności opcją jest outsourcing IT, czyli przekazanie obsługi systemu zewnętrznej grupie specjalistów. Przyjrzyjmy się więc największym korzyściom, jakie otrzyma Twoja firma po skorzystaniu z takiej opcji. 

Obniżenie kosztów

Tym, co najczęściej skłania przedsiębiorstwa do skorzystania z możliwości outsourcingu IT jest możliwość obniżenia kosztów, które obejmują zazwyczaj zatrudnienie (a co za tym idzie również ubezpieczenie, składki, rozliczenia oraz podatki) i przeszkolenie zespołu informatyków. W najlepszych sytuacjach, outsouring IT może zastąpić cały firmowy dział. Pracownicy zatrudnieni w firmie otrzymują zarobki godzinowe oraz z oczywistych względów mają prawo do urlopów oraz pracy w regularnym wymiarze pracy. W sytuacji, kiedy firma korzysta z outsourcingu, umowy obejmują zazwyczaj kwotę zapłaty za wykonanie zleconego zadania, dlatego praca zewnętrznych zespołów jest o wiele efektywniejsza.

Oszczędność dużej ilości czasu

Outsourcing przynosi również wiele innych korzyści, z których jedną jest oszczędność czasu. Zewnętrzne firmy informatyczne, jak np. RavNet zatrudniają pracowników posiadających bardzo wysoki poziom umiejętności i oświadczenia, dzięki czemu są zdolni do błyskawicznego rozwiązywania zaistniałych problemów.  Ma to również swoje przełożenie w kwestii pracy firmy. Pracownicy zatrudnieni w przedsiębiorstwie nie muszą się wtedy zajmować kwestiami wychodzącymi poz zakres ich kompetencji, a zamiast tego skupić się na tym, na czym znają się najlepiej i pomóc w podstawowej działalności firmy. Dzięki temu praca przebiega w lepszym tempie, co kolejno przekłada się na zyski i rozwój firmy.

Najnowsze technologie i oprogramowanie

Decydując się na zatrudnienie wewnętrznego zespołu informatyków, nie tylko musimy płacić im regularne pensje bez względu na ilość wykonywanej przez nich pracy, ale także zapewnić im konieczny do pracy sprzęt. Składają się na niego liczne oprogramowania, aktualizacje oraz urządzenia. Poza tym, rozwiązanie każdej ewentualnej awarii należy wtedy do zewnętrznego zespołu. Decydując się na współpracę z zewnętrzną firmą IT mamy pewność, że do pracy wykorzystują zawsze sprawny, nowoczesny sprzęt i optymalne dla określonego typu firmy i branży oprogramowanie. Przeniesiona zostaje również odpowiedzialność za radzenie sobie z ewentualnymi problemami.  Zewnętrzna firma zobowiązuje się do błyskawicznej pomocy i ich rozwiązania.

Możliwość wyboru usług

Kiedy firma decyduje się na stworzenie własnego działu IT, musi płacić swoim pracownikom bez względu na zachodzące sytuacje oraz ich prace (oraz jej brak). Z kolei korzystając z outsourcingu i pomocy zewnętrznej firmy, możesz samodzielnie wybrać zakres usług użytecznych w przypadku Twojej firmy. Elastyczna współpraca może obejmować np. backup danych, zarządzanie siecią, serwis urządzeń, helpdesk IT, administrowane serwerami oraz diagnostykę problemów.

Sprawdzony outsourcing dla firm

Z przytoczonych powyżej przykładów jasno można wywnioskować, jak korzystnym rozwiązaniem jest outsourcing działań informatycznych. Bardzo istotny jest jednak wybór odpowiedniej firmy informatycznej. Jedną z najbardziej sprawdzonych i rzetelnych firm na polskim jest firma informatyczna RavNet – zespół składający się z grupy ekspertów z wielu dziedzin informatyki. Praca wspomagana jest również poprzez najnowsze urządzenia oraz oprogramowania, które wraz z latami doświadczenia dają klientom gwarancję najlepszej obsługi. Aby dowiedzieć się szczegółów o możliwości współpracy, polecamy zapoznanie się z ofertą znajdującą się na stronie firmy lub podjęcie bezpośredniego kontaktu. 

 

RavNet Sp. z o.o.

ul. Modlińska 175A

03-186 Warszawa

tel.: 22 869 75 15

https://www.ravnet.pl/

email: biuro@ravnet.pl

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki