Pożyczka refinansowa, czy wiesz na czym polega?

REKLAMA

         Refinansowanie pożyczki pojawiło się stosunkowo niedawno i dla wielu klientów ten termin jest jeszcze obcy. Warto to zmienić, ponieważ pożyczka refinansowa może okazać się ostatnim ratunkiem dla tych, którzy nie są w stanie zwrócić pieniędzy w wyznaczonym terminie.

1. Pożyczka refinansowa – co powinieneś wiedzieć?

2. Jak zwrócić się o refinansowanie pożyczki?

3. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych osób

           Wiele problemów pożyczkobiorców wynika z tego, że ich wiedza na temat pożyczek nie jest wystarczająca. Ciężko nam przeczytać długie umowy pisane drobnym maczkiem, jak i zapoznać się szczegółowo z regulaminami. Warto pamiętać, że wiedza zawsze działa na naszą korzyść i może się przydać w najmniej spodziewanym momencie…

1. Pożyczka refinansowa, co powinieneś wiedzieć?

         

          Pożyczka refinansowa to nic innego, jak udzielenie pożyczkobiorcy pożyczki z innej firmy, dzięki której będzie mógł spłacić tę pierwszą. To bardzo pomocna opcja dla wszystkich osób, które ze względu na wydarzenia losowe, nie są w stanie spłacić pożyczki w wyznaczonym terminie.

          Ten rodzaj pożyczki jest udzielany dokładnie w takiej kwocie, w jakiej jest nasze pierwsze zobowiązanie finansowe, którego nie spłaciliśmy w terminie. Co zyskuje pożyczkobiorca? Natychmiastową spłatę pierwszej pożyczki i nowy termin spłaty kolejnej. Zyskuje więc cenny czas, dzięki któremu ochroni się przed większymi problemami.

 

2. Jak zwrócić się o refinansowanie pożyczki?

         Dobrą informacją jest to, że wiele przedsiębiorstw pomaga znaleźć firmę, która udzieli pożyczkobiorcy refinansowej pożyczki. W dodatku, pomagają one w uporaniu się z wszystkimi formalnościami. Po stronie pożyczkobiorcy leży jednie zgłoszenie firmie finansowej, że ma się problem ze spłatą długu, jeszcze zanim upłynie ostateczny termin na zwrot pieniędzy. Można to zrobić poprzez konto na stronie internetowej firmy. Należy jednak pamiętać, że od teraz pożyczkobiorca musi zapłacić również prowizję za wykonanie takiej usługi.

 

3. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych osób

         Niestety, spirala zadłużenia to problem, który dotyczy wielu pożyczkobiorców. Konsolidacja chwilówek to pomoc właśnie dla tych, których zobowiązania finansowe są zbyt duże i nie radzą sobie z ich spłatą. Polega ona na zmianie kilku zobowiązań w jedno, rozłożone na niższe raty.

          Warto mieć świadomość, że – chociaż często potocznie tych terminów udzielamy wymiennie – pożyczka a kredyt to dwa różna pojęcia. W przypadku zaciągnięcia kredytu w banku, ustalenia ustne nie mają żadnego znaczenia.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki