REKLAMA

Pojawiająca się wilgoć w domu może być bardzo dokuczliwa i zwykle objawia się zaparowanymi szybami czy pojawieniem się nieestetycznych plam na ścianach. Wilgotność utrzymująca się na wysokim poziomie stwarza idealne warunki do rozwoju pleśni, która niekorzystnie wpływa na estetykę mieszkania, ale może również prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak walczyć z wilgocią

Nieprzyjemny zapach, który odczuwasz mimo wietrzenia czy ukazujące się na ścianie szpecące przebarwienia to sygnał alarmowy do tego, by podjąć stanowcze kroki do usunięcia przyczyny – pozbycia się nadmiaru wody unoszącej się w pomieszczeniach. W tym celu należy zastosować skuteczne urządzenia, a więc elektryczne pochłaniacze wilgoci, które pomogą unormować warunki wilgotnościowe w Twoim domu. Z powodzeniem zastąpią tradycyjne pochłaniacze z wymiennymi wkładami, różnego rodzaju granulaty czy tabletki, które działają jedynie miejscowo i nie usuwają problemu wilgoci w całości.

Dzięki profesjonalnym urządzeniom poprawi się znacząco jakość powietrza i zostanie przywrócony mikroklimat korzystny dla zdrowia wszystkich domowników. Elektryczne osuszacze działają na większą skalę i swoim zasięgiem obejmują całe pomieszczenia. Zakup najlepszego pochłaniacza ułatwi znajomość najważniejszych parametrów np. wydajności oraz zwrócenie uwagi na takie cechy jak: łatwość obsługi, wymiary czy ilość zużywanej energii w czasie pracy.

Jaki osuszacz powietrza wybrać?

Dostępne na rynku osuszacze domowe, takie jak Warmtec czy Master, posiadają wiele funkcjonalności, dzięki którym pozbędziesz się wilgoci szybko i bez dużych strat energii. Przepływ powietrza na wysokim poziomie, inteligentny system sterowania, dyskretna praca bez generowania uciążliwych dźwięków oraz możliwość ustawienia dowolnego trybu pracy – to wybrane zalety tych niezawodnych urządzeń. Dodatkowym i bardzo ważnym atutem elektrycznych pochłaniaczy wilgoci jest elegancki wygląd, który będzie stanowić ciekawy, ale nie nachalny element przestrzeni. Dobierz urządzenie o mocy dopasowanej do wielkości pomieszczeń i ciesz się zdrowym klimatem w swoim domu.

Więcej informacji znajdziesz na wentsystem.com

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki