REKLAMA

Pasek LED to coraz popularniejsze źródło światła w nowoczesnym budownictwie. Sprawdź dlaczego.

Pasek LED

Pasek LED jest to nowoczesny sposób na sprawienie sobie oświetlenie na zewnątrz i wewnątrz domu. Zdecydowanie coraz częściej ludzie wybierają oświetlenie typu LED – a to za sprawą mniejszego zużycia prądu oraz lepszego oświetlenia pomieszczenia. Pasek LED zawiera wiele światełek, które można przyczepić niemalże wszędzie. Można także zaprojektować je wedle swojego uznania, jak sprawić, że te diody elektroluminescencyjne będą zmieniać jakość świecenia co pewien określony czas.

Jeżeli chodzi o zewnętrzne zastosowanie, paski LED są umiejscowione na specjalnych panelach. Można takim paskiem LED oświetlić ulice, jak i na przykład elewacje budynków. Są energooszczędne, więc bardzo dobrze wpływają na środowisko oraz portfel właściciela. W zastosowaniu wewnętrznym natomiast są używane do oświetlenia każdego pomieszczenia w mieszkaniu i w innych budynkach. Dzisiaj już niemalże w każdym domu paski LED wiodą prym.

Diod LED można używać jako oświetlenie typowo punktowe, jako oświetlenie boczne, albo umiejscowione na ziemi. Jest naprawdę wiele przeróżnych możliwości. Wszystko zależy od osób, które te paski LED projektują i decydują o tym jak i gdzie będą one używane.

Montaż pasków LED jest bardzo przyjazny i prosty. Jeżeli nie czujemy się pewnie, możemy poprosić o montaż specjalistów (u których na przykład zaopatrzyliśmy się w te paski LED). Będziemy mieć wtedy pewność, że te paski będą idealnie zamocowane. Nie ma też tutaj żadnej ingerencji w instalację techniczną już istniejącą w danym pomieszczeniu.

Pasek LED dzieli się na dwa rodzaje. Mamy albo pasek o jednym kolorze, albo pasek LED RGB (czerwono – zielono – niebieski). Pozwala on na stworzenie w swoim wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Diody LED mają cztery różne rodzaje. Różnią się one ilością pobieranej przez nie energii oraz mocą. Przekłada się to oczywiście na jakość światła jakie te paski LED emitują. Te najsłabsze diody LED są idealne aby na przykład podświetlić szafki albo podwieszane sufity. LED-y trochę mocniejsze sprawdzą się przy bocznym oświetleniu schodów. Te najmocniejsze paski LED-owe są najczęściej używane przy zewnętrznym oświetleniu ulicznych lamp.

Fajne jest to, że paski LED możemy dowolnie ciąć i łączyć je dzięki naciskom scalającym, jak i dzięki narzędziom do lutowania. Nie wolno jednak zapominać o tym, że każda instalacja elektryczna ma swoje możliwości. Musimy więc ilość i moc diod LED dostosować do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Zazwyczaj listwa wymaga tylko podklejenia do używanej przez nas powierzchni, jak i zabezpieczenie – haczyki. Bardzo ważny jest solidny montaż i o tym musimy pamiętać zakładając diody LED u nas w domu.

Jak widać, pasek LED RGB jest niezwykle opłacalny. Mowa tu jest nie tylko o korzystnym wpływie na środowisko (mniejsze zużycie prądu), ale co za tym idzie – mowa jest tutaj także o oszczędnościach. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo ważne, ponieważ to od nas zależy przyszłość naszej planety. Paski LED są coraz częściej wybierane w porównaniu do klasycznego oświetlenia.

Wiedzę do artykułu czerpaliśmy ze strony:  https://www.kingled.pl/tasmy-led.html

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki