Park Gródek: Urzędnicy nie pomogą mieszkańcom Pieczysk?

Jedni nazywają go „polskimi Malediwami”, inni chlubą Jaworzna. O czym mowa? Oczywiście o przeuroczym parku Gródek – doskonale znanym nie tylko mieszkańcom Jaworzna.

REKLAMA

Popularność Gródka rośnie z miesiąca na miesiąc. Wciąż nowi turyści, nowi odwiedzający i nowi spacerowicze.

Problem w tym, że większość odwiedzających przyjeżdża na Gródek samochodami, których zupełnie nie ma gdzie zaparkować.

Niedawno z redakcją portalu Jaw.pl skontaktowała się pani Paulina, mieszkanka Pieczysk. W swoim liście opisała weekendową sytuację w okolicach parku Gródek.

Przyjezdni turyści, nie mogąc zaparkować na przepełnionym, dedykowanym dla parku Gródek parkingu, swoje samochody zostawiają wszędzie, dosłownie wszędzie. Nie ważne, że jest to chodnik tuż przy budynku, a odległość między zaparkowanym pojazdem a ścianą budynku uniemożliwia swobodne poruszanie się. Ważne, że samochód stoi – można się iść relaksować.

Mieszkańcy ul. Pniaka w Pieczyskach ze swoim problemem zgłosili się do MZDiM w Jaworznie. Poprosili o ustawienie na ul. Pniaka znaku B-36, czyli „zakazu zatrzymywania się” z wyłączeniem mieszkańców tejże ulicy. W korespondencji zwrotnej przeczytali, że owszem – urzędnicy mogą taki znak postawić, ale dla wszystkich – i dla przyjezdnych i dla mieszkańców. W uzasadnieniu czytamy, że „zarządca umieszcza tenże znak wyłącznie w szczególnych wypadkach” a „przepisy prawa nie przewidują”, by wyłączyć mieszkańców z obowiązku stosowania się do znaku B-36. Na pocieszenie MZDiM poinformował też, że trwa „opracowywanie koncepcji oznakowania dostępnych miejsc postojowych w okolicy Parku Gródek”. A mieszkańcy? Niech sobie radzą.

Park Gródek zdecydowanie wart jest odwiedzin, i to nie jednych. Dobrze jest też mieć spokój we własnym domu. Czy urzędnicy zdołają zapewnić spokój i turystom, i mieszkańcom Pieczysk? Czas pokaże. Będziemy informować o losach mieszkańców ul Pniaka.

przeczytaj też: 

List: Czyste powietrze na “polskich Malediwach” nie dla wszystkich

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE