Oldboje Szczakowianki wygrywają w Szczakowej

W sobotę na stadionie im. Karola Fuchsa w Szczakowej rozegrano tradycyjny turniej oldbojów pod honorowym patronatem prezydenta miasta Jaworzna. W tym roku poświęcony był pamięci byłego piłkarza Szczakowianki – Ryszarda Jamrozika.

REKLAMA

Co roku oldboje Szczakowianki przy wsparciu klubu organizują jesienią piłkarski memoriał poświęcony zasłużonym piłkarzom, zawodnikom i działaczom Biało-Czerwonych. Tym razem szczególnie mocno wspominano świetnego zawodnika sprzed lat – Ryszarda Jamrozika.

W tym roku rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, a do udziału zaproszono cztery zaprzyjaźnione ekipy: Kaziki Sosnowiec, Jaksę Miechów, Zagłębie Dąbrowskie i Orły Bielsko-Biała. Gospodarze wystawili dwa zespoły – umownie określane jako „starszy” i „młodszy”. Mecze odbywały się na połowie boiska i trwały po 30 minut.

W grupie A rywalizacja była bardzo zacięta, a Orły walczyły z młodszą Szczakowianką o pierwsze miejsce. W bezpośrednim meczu padł hokejowy remis 3:3, wszystko więc rozstrzygały pojedynki z Jaksą Miechów. Bielszczanie wygrali wysoko 3:0, ale na to Szczakowianka odpowiedziała prawdziwą strzelaniną, aplikując rywalom aż osiem bramek i tym samym zapewniając sobie awans do finału. W grupie B również działo się sporo. Najlepsza w tym gronie okazała się ekipa Zagłębia Dąbrowskiego, która skromnie wygrała oba mecze. Gospodarze w bezpośrednim spotkaniu pokonali pewnie Kaziki 5:2 i zagwarantowali sobie walkę o miejsce na podium.

Piąte miejsce przypadło ostatecznie Kazikom Sosnowiec, którzy pokonali Jaksę 4:2. W meczu o trzecie miejsce starsza drużyna Oldbojów Szczakowianki stoczyła zacięty bój z Orłami Bielsko. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, o wszystkim więc miały decydować rzuty karne. W tych minimalnie lepsze okazały się Orły, które wygrały 3:2, zapewniając sobie najniższe miejsce na podium. Finał okazał się wyrównanym pojedynkiem, a obie ekipy dość długo szukały okazji do zdobycia bramki. Szczakowianka otworzyła wynik niezwykle efektownym strzałem, a potem szybko dołożyła jeszcze jedno trafienie. W końcówce Zagłębie strzeliło kontaktową bramkę, ale nie zdołało już odrobić strat i musiało zadowolić się drugim miejscem tuż za plecami gospodarzy.

Na uczestników turnieju czekały okolicznościowe puchary. Wśród wręczających nagrody znaleźli się m.in. przewodniczący rady miejskiej Tadeusz Kaczmarek, dyrektor miejscowej szkoły Rafał Soból, pani Stanisława Jamrozik, a także przedstawiciele Szczakowianki na czele z prezesem Januszem Kręcichwostem. Jak zwykle organizacja imprezy stała na wysokim poziomie, a zabawa była przednia i dostarczyła wielu emocji – zarówno samym zawodnikom, jak i kibicom.

Wyniki turnieju im. Ryszarda Jamrozika:

Grupa A

Oldboje Szczakowianka I – Orły Bielsko-Biała 3:3

Orły Bielsko-Biała – Jaksa Miechów 3:0

Oldboje Szczakowianka I – Jaksa Miechów 8:1

1. Oldboje Szczakowianka I 2 11:1 4

2. Orły Bielsko-Biała 2 6:3 4

3. Jaksa Miechów 2 1:11 0

Grupa B

Oldboje Szczakowianka II – Zagłębie Dąbrowskie 1:2

Zagłębie Dąbrowskie – Kaziki Sosnowiec 2:0

Oldboje Szczakowianka II – Kaziki Sosnowiec 5:2

1. Zagłębie Dąbrowskie 2 4:1 6

2. Oldboje Szczakowianka II 2 6:4 3

3. Kaziki Sosnowiec 2 2:7 0

Mecz o 5. miejsce:

Kaziki Sosnowiec – Jaksa Miechów 4:2

Mecz o 3 miejsce:

Orły Bielsko-Biała – Oldboje Szczakowianka II 1:1 k. 3:2

Finał:

Oldboje Szczakowianka I – Zagłębie Dąbrowskie 2:1

DK

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki