Oczyszczacz powietrza

REKLAMA

Jak działają oczyszczacze powietrza? Czy warto ich używać? Jaki oczyszczacz wybrać?

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza filtruje powietrze poprzez usuwanie z niego smogu, kurzu, czy brzydkich zapachów. Takie urządzenie działa cicho, dlatego można z niego korzystać nawet w nocy. Problem z drobnoustrojami w powietrzu dotyczy w zasadzie każdego domu. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wdychając zanieczyszczone powietrze, możemy wyrządzić szkodę naszemu organizmowi. Prowadzi to bowiem do chorób, bólów głowy, wzmagającej alergii i zwiększenia ryzyka zachorowania na nowotwory.

Oczyszczacz Lifaair

Wybierając oczyszczacz powietrza, zwróćmy uwagę na dobrą jakość i renomowaną markę. Jednym z ciekawszych rozwiązań są oczyszczacze Lifaair, charakteryzujące się doskonałą jakością i uznaniem na rynku. Urządzenie za pomocą wbudowanego wentylatora wciąga powietrze wewnątrz, po czym następuje jego filtracja. Oczyszczacz Lifaair la503 cieszy się sporą popularnością dzięki bardzo wysokiej wydajności i estetyce wykonania. Cicha praca urządzenia jest kolejnym atutem, a modele mają różnorodne dodatkowe funkcje. Warto wybrać najlepszy oczyszczacz dostosowany do własnych potrzeb.

Ulga dla alergików

Oczyszczacze powietrza mają pozytywny wpływ na każdego człowieka, szczególnie cierpiącego na alergie. Specjalne oczyszczacze dla alergików pozwolą pozbyć się wszelkich czynników z powietrza, które prowadzą do nasilenia objawów alergii. Zanieczyszczenia występujące w naszym mieszkaniu mogą być bardzo szkodliwe, jednak z pomocą przychodzi właśnie takie urządzenie. Podnosi ono komfort i jakość życia, wpływając na nasze zdrowie. Ciekawym rozwiązaniem są także oczyszczacze z funkcją nawilżenia. Są one przydatne zwłaszcza w okresie zimowym – dbają o nawilżenie skóry i wpływają na wyeliminowanie problemów ze snem i oddychaniem.

Wybór oczyszczacza powietrza

Podczas zakupu tego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego parametry. Wbrew pozorom, wybór najlepszego rozwiązanie nie jest łatwym zadaniem. Należy pamiętać o czynnikach, które wpływają na działanie danego modelu oczyszczacza. Są to głównie; wydajność, pobór mocy, retencja, głośność sprzętu, cena, dodatkowe funkcje. Wydajność jest związana z szybkością przepływu powietrza, natomiast retencja wskazuje, ile procent zanieczyszczonego powietrza może zatrzymać filtr. Niezwykle ważna jest także zdolność do wciągania nawet najmniejszych pyłków i roztoczy. Dodatkowe funkcje nawilżania i jonizacji wpływają na nasz komfort, tak samo, jak głośność tego urządzenia. Oczywiście podczas zakupu wiele osób kieruje się także ceną takiego produktu.

Oczyszczacze powietrza sprawdzą się w każdym domu, dlatego warto zainwestować w takie urządzenie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ