REKLAMA

 

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działa od 2003 roku. Jest stowarzyszeniem kultury fizycznej reprezentującym sztuki i sporty walki ju jitsu i judo. Propaguje sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży na terenie Jaworzna. Klub jest członkiem i posiada licencję Polskiego Związku Ju-jitsu oraz Polskiego Związkiem Judo.

Działania stowarzyszenia skierowane na poprawę warunków uprawniania sportów walki oraz dotarcie do jak największej liczby adresatów, do których kierowane są treningi, wpłynęły na widoczny rozwój jaworznickiego klubu i odnoszenie znaczących sukcesów sportowych. Obecnie członkami Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno jest ponad sto osób. 

Od 2010 roku kilkudziesięciu zawodników z Jaworzna startowało w ponad stu dwudziestu
turniejach ju-jitsu i judo, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu
Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i
Młodzieży w Ju-jitsu. Czołowi zawodnicy klubu regularnie zajmują wysokie pozycję w
rywalizacji regionalnej i krajowej w ju-jitsu oraz judo, zdobywając w tych latach kilkadziesiąt medali w zawodach rangi pucharu oraz mistrzostw Polski. Wysokie wyniki uzyskiwane na krajowych matach owocują powołaniami od 2013 roku do kadry narodowej w ju-jitsu oraz judo i zdobywaniem medalowych pozycji na zawodach mistrzowskich w Europie i na Świecie. Za wysokie wyniki sportowe zawodnicy regularnie otrzymują Stypendia Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Sportowe Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna. Tak wysoki poziom szkolenia w klubie jest możliwy dzięki znakomitej bazie treningowej wyposażonej m.in. w maty i siłownię oraz wykwalifikowanej kadrze szkoleniowej składającej się z trenerów posiadających wysokie stopnie Dan w ju-jitsu i judo.

W miesiącu wrześniu Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno będzie prowadził zapisy
oraz rekrutację dla wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sportami walki.
Treningi prowadzone będą w grupach wiekowych dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podczas zajęć młodzi adepci sztuk walki będą mogli zdobywać umiejętności
techniczne w ju-jitsu oraz judo, kształtować swoją sprawność fizyczną oraz zdobywać wiedzę z zakresu historii i filozofii sportów walki. W procesie szkolenia duży nacisk nakładany jest na wychowanie i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak: zdyscyplinowanie sumienność, odwaga, koleżeństwo, opanowanie, szacunek, a także umiejętności współpracy w parach i grupie oraz udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy chętni będą mieli również możliwość sprawdzenia swoich sił w zawodach sportowych oraz zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia w ju-jits i judo. Treningi sportów walki oprócz dobrej zabawy na macie pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie oraz wzmacniają pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Wszystkich chętnych zapraszamy od 4 września do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o zapisach na zajęcia ju-jitsu i judo w nowym sezonie: www.jujitsu.satori.jaw.pl , www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki