Nic samo się nie zrobi – trwa przegląd jesienny

Jesień zawsze kojarzona była z czasem przygotowań do zimy, gromadzeniem zapasów i przygotowaniem domostw do nadejścia mrozu i śniegu.

REKLAMA

Dziś większość z nas o zapasy nie musi się martwić, wszystko, co potrzebne dostępne jest przecież w sklepach. Jeśli nie mieszkamy w domu prywatnym, to problem przygotowań też mamy z głowy. Głównie więc szukamy ciepłych ubrań i… atrakcyjnych ofert zimowych wyjazdów.

No właśnie, jak przygotowuje się bloki do zimy? To wcale nie jest taka prosta sprawa.

Właśnie zaczął się „przegląd jesienny” w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik w Jaworznie. Przegląd, czyli kompleksowe sprawdzenie, czy wszystko na osiedlu jest OK.

Co wchodzi w zakres przeglądu jesiennego?

-sprawdzenie stanu pokrycia dachowego, kominów dymowych i wentylacyjnych oraz rur spustowych

-sprawdzenie stanu technicznego parkingów, chodników oraz dróg wewnętrznych

-sprawdzenie stanu małej architektury

-sprawdzenie oszklenia na klatkach schodowych i w piwnicach

-kontrola oznakowania budynków

Nic tak nie weryfikuje stanu technicznego pojazdów i nieruchomości jak zima. Wie o tym każdy, kogo choć raz niskie temperatury naraziły na dodatkowe koszty. Nie inaczej jest w zasobach spółdzielni. Kiedy śnieg stopnieje a wskazania termometru znów będą przyjemniejsze, ponawia się przegląd.

Dwa szczegółowe sprawdziany w roku powinny zapewnić spokojny sen mieszkańcom, zarządcą i technikom spółdzielni. O ile, w międzyczasie, nie przyjdzie komuś do głowy np. zniszczyć, których z wcześniej wymienionych elementów. Na to, niestety, nikt wpływu nie ma.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki