Narodowe Czytanie – Jaworzno dołączyło

Raz do roku naród dopada nieokiełznana żądza wspólnego publicznego słuchania i czytania książek. Zwie to się więc nie bez powodu Narodowym Czytaniem, a że ważne to wydarzenie objęła je patronatem honorowym i wspólnie z narodem poczytała Para Prezydencka. I tak 7 września w tegorocznej ósmej edycji wydarzenia jak Polska długa i szeroka czytano osiem nowel polskich.

REKLAMA

W Jaworznie tradycyjnie czytano w Bibliotece Głównej. Rozpoczął prezydent miasta Paweł Silbert, który przypomniał „Katarynkę” Bolesława Prusa. Do wspólnego jaworznickiego czytania zaproszono aktora Tomasza Stockingera.

Hol biblioteki szczelnie wypełnił się słuchaczami. Widać akcja się jaworznianom spodobała. Jesteśmy pewni, że w Jaworznie czytelnictwo nie ginie.

Jedną książkę w ciągu poprzedniego roku przeczytało w naszym kraju ledwie 37 proc. badanych, wielu jest jednak takich, którzy czytają na potęgę. Czy wolą książki drukowane czy może te elektroniczne?

Na zakończenie relacji kamyczek do literackiego ogródka – Prus miał nieślubnego syna, zazdrościł Sienkiewiczowi sukcesów, Sienkiewicz był bawidamkiem i lwem salonowym, miał trzy żony i dwie stałe partnerki. Wszystkie miały na imię Maria. Schulz miał krótki romans z Zofią Nałkowską. Bardzo to więc barwne środowisko.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ