Mania pisania

REKLAMA

Podobno sprzedaje tekst. Podobno to właśnie on jest w stanie nakłonić nas do zakupu konkretnej rzeczy i oczywiście konkretnych inwestycji. Nawet gdy wydaje się, że potrzebujemy zdjęcia, to wyobraźnię uruchamiają litery, ich połączenia i całe zdania. Nawet osoby, które na co dzień unikają czytania (a niestety jest ich coraz więcej), dają się okazjonalnie ponieść tej magii. Nie ma więc co się dziwić, że pisanie także to branżowe staje się pomysłem na pracę. Wszak internet poza fotografiami, filmami i gifami to jednak w dużej części słowo.

  1. Czarowanie wyrazami
  2. Copywriting

Czarowanie wyrazami

Także dla firm, które chciałby być rozpoznawalne w sieci, copywriting jest podstawowym narzędziem pozycjonowania. Jest ono o tyle istotne, że współczesny konsument w natłoku informacji nie będzie poszukiwał oferty na „nastej” stronie, bo szkoda mu będzie na to czasu i energii, a jak wiadomo to pieniądze. Na przykład fraza wróżka może generować kilkumilionowe wskazania w popularnych wyszukiwarkach. Oczywiście warto zawęzić zakres na przykład do tych specjalistów, którzy mieszkają w naszym mieście lub też oferują usługi online czy też posługują się konkretnymi narzędziami. Z pewnością wtedy ilość proponowanych stron się zmniejszy, a i tak będzie ogromna. Z zasady więc warto zainwestować w to, by wyszukiwarki wyżej ustawiały witrynę na liście wyszukiwań, choć wcale nie trzeba wykupywać profesjonalnych reklam. Oczywiście zdecydowanie częściej będzie interesować nas hasło niania czy złota rączka lub lekarz, ale warto pamiętać, że, podobno, czego nie ma w sieci, nie istnieje.

Copywriting

Copywriter to stosunkowo młody zawód, który powstał tak naprawdę na potrzeby rynku. Wcześniej tego typu działalność mogła być bardziej kojarzona z dziennikarstwem, reklamą, czy też konkretnymi akcjami, które na przykład realizuje agencja eventowa. Rozwój tego zawodu jest oczywiście związany z szybką ekspansją internetu oraz różnego rodzaju mechanizmami, które nim rządzą. W dużej mierze to my, jako odbiorcy, wpływamy na to, jak sieć działa. Od fraz, które wpisujemy w wyszukiwarce zależy, co nam się wyświetli w pierwszej kolejności, a dobrze przygotowana strona odpowie na różnego rodzaju potencjalne pytania internauty i wynajem samochodów w trójmieście, w Chorwacji czy też konkretnej marki nie będzie problemem. Dla wielu osób copywriting stał się podstawą działalności. Inni chętnie dorabiają do pensji w ten dość twórczy, choć wymagający dyscypliny sposób. Z drugiej strony to właśnie te czasy sprawiły, że narodziło się wiele zawodów, które związane są z internetem, mediami, nowoczesnymi strategiami informacyjnymi. Świat się zmienia i niewiele osób sięga już do książki telefonicznej czy drukowanych poradników.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki