Kurier Polska Irlandia

REKLAMA

W tym artykule przedstawimy, dlaczego wysłanie paczek do Irlandii warto powierzyć firmie kurierskiej.

 

Masz rodzinę lub przyjaciół w Irlandii i nie wystarcza Wam wysyłanie zdjęć przez internet? Chcesz zrobić im niespodziankę i przesłać coś, co sprawi im prawdziwą przyjemność? A może szukasz bezpiecznego transportu dokumentów czy delikatnych przedmiotów, które nie zmieściły się w Twojej walizce? Zapraszamy do lektury!

Opcje wysyłki paczek do Irlandii

Wysyłając paczki za granicę z reguły dwie bierzemy pod uwagę dwie możliwości – standardowa przesyłka pocztowa i przesyłka kurierska. Nie zawsze mamy czas zastanowić się, co będzie bezpieczniejszą, pewniejszą opcją, ponieważ zwykle naszą główną przesłanką jest czas, wobec tego bierzemy to, co wydaje nam się szybsze. Przed nadaniem paczki – szczególnie wartościowych przedmiotów – warto jednak dokładnie prześledzić każdą z tych opcji, by wybrać tę, która bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Zalety przesyłek kurierskich za granicę

Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ po złożeniu zamówienia nie trzeba martwić się o to, co dalej stanie się z nasza paczką. Kurierzy dysponują specjalistycznymi środkami transportu, dzięki którym przewóz paczek jest w pełni bezpieczny. Co więcej, kurierzy świadczą również usługi związane z przeprowadzkami. Wszystko można więc zawierzyć jednej, zaufanej firmie, która kompleksowo zajmie się przewozem naszych rzeczy, mebli czy sprzętu elektronicznego, sportowego etc. Dzięki technologii dostępnej niemal dla wszystkich, można na bieżąco śledzić miejsce, w którym (w czasie rzeczywistym) znajduje się paczka. Kolejnym ułatwieniem jest to, że kurierzy stale informują klientów o planowanym dostarczeniu przesyłki. Warto także dodać, iż korzystając z usług kurierskich, nie trzeba martwić się o kształt czy wagę wysyłanych przedmiotów, a przez specjalne przeliczniki dostępne na stronach internetowych firm kurierskich, można łatwo sprawdzić, ile będzie kosztowało wysłanie przesyłki. Koszt wysłania paczki do Irlandii jest uzależniony od wagi przedmiotu, zaś można znaleźć oferty już od kilkunastu euro za paczkę o wadze około dziesięciu kilogramów (za każdy kolejny kilogram dopłaca się od jednego do kilku euro). W wielu firmach w cenie jest od razu wliczone ubezpieczenie przesyłki i koszt kontaktu kuriera z klientem.

Etapy wysyłki paczek kurierem

Wysyłka paczki np. do Irlandii odbywa się dość podobnie wśród różnych firm kurierskich. Za przykład wzięliśmy firmę Green Speed Express, która specjalizuje się w – omawianych w tym artykule – przesyłkach Polska-Irlandia. Ich schemat realizacji zamówienia wygląda następująco:

  • złożenie zlecenia,
  • odbiór paczki od zleceniodawcy,
  • transport w określony punkt docelowy,
  • SMS o dostawie paczki,
  • dostawa zamówienia.

Ważnym elementem w opisanym (dość standardowym) schemacie realizacji zamówień jest wysyłanie przez kurierów SMS o planowanym dostarczeniu przesyłki. Dzięki temu drobnemu elementowi dużo łatwiej zorganizować sobie czas na odbiór oczekiwanej paczki wśród licznych, codziennych obowiązków.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki