Kraków – miasto królów polskich i…

REKLAMA

Korków! Chyba każdy słyszał choć raz o tym, że Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Ogromna ilość samochodów wpływa nie tylko na czas poruszania się po mieście, ale również na czas zaparkowania. Kto choć raz próbował znaleźć miejsce w centrum Krakowa zapewne wie o czym mowa.

O ile krakowscy kierowcy są przyzwyczajeni do jazdy po Krakowie, o tyle dla przyjezdnych może to być spora niedogodność. Szczególnie jeśli mają oni ograniczony czas w mieście. Nie warto marnować go na szukanie miejsc parkingowych i denerwowanie się o pozostałą ilość czasu na wykupiony bileciku. Coraz większą sławą cieszą się co prawda płatne, aczkolwiek dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze parkingi płatne. I tak jednym z bardziej znanych jest Parking strzeżony Kraków. Jego sławę w sporej mierze zawdzięcza się świetnej lokalizacji. Jest on bowiem położony w samym sercu Krakowa. Od rynku dzieli go zaledwie kilka minut pieszo, a to spory atut. Ponadto wiele osób do Krakowa udaje się regularnie, w celach biznesowych. Możliwość wykupienia specjalnego abonamentu jest dużo bardziej korzystna cenowa. Dodatkowo ogromnym atutem jest tu zapewnienie pełnego bezpieczeństwa. Parking Kraków centrum jest strzeżony i monitorowany, dzięki czemu klient może mieć pewność, że jego samochód jest bezpieczny, nikt go nie ukradnie ani nie zniszczy, nie zarysuje. Ogromna ilość miejsc (aż 130) sprawia, że zawsze znajdzie się jedno dla Ciebie. To, że jest czynny 24/7 sprawia, że można na niego wjechać oraz wyjechać o każdej porze dnia i nocy. Biorąc pod uwagę fakt, że w Krakowie czas leci znacznie szybciej, a wieczorne wyjście na rynek może przedłużyć się do godzin wczesnoporannych jest to bardzo przydatna opcja. A jeśli mowa już o wyjściach na rynek… Gdzie warto się udać?

Wielką furorę robi kawiarnia znajdująca się na dachu krakowskich sukiennic. Widok, który towarzyszy osobom spędzającym tam czas jest nie do opisania. To zdecydowany hit, szczególnie dla turystów. W końcu skąd można lepiej podziwiać krakowski rynek niż z samego środka? I to jeszcze z wysokości. Cafe Szał to dość nieoczywiste miejsce. Większość turystów (jak również mieszkańców Krakowa) nawet o nim nie wie. Z tarasu kawiarni można podziwiać nie tylko płytę rynku głównego, ale również archiprezbiterialny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół św. Wojciecha i pomnik Adama Mickiewicza (od tyłu). Cafe Szał jest czynny od godziny 10:00 do 23:00. To miejsce na mapie Krakowa, które warto odwiedzić chociaż raz.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki