Konkurs Talent i Praca – część muzyczna – nagroda wręczona

Tegoroczna edycja Konkursu Talent i Praca – część muzyczna – okazała się szczęśliwą dla Ani Tesarczyk z klasy pianina Justyny Gacek jaworznickiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Trzyosobowe jury po przesłuchaniach 17 czerwca wskazało Anię jako najlepszą spośród trzech młodych muzyków nominowanych do nagrody. Nagrodą jest 3 tys. złotych i imienna statuetka. Jest to nagroda im. pani Jadwigi Zarębskiej, fundatorem jest mąż zmarłej pani Jadwigi pan Jacek Zarębski, który tę nagrodę laureatce wręczył.

REKLAMA

Stało się to 2 września podczas otwarcia kolejnego roku szkolnego w PSM. Laureatka zaprezentowała się w krótkim utworze dobrze przyjętym przez publiczność. Czas nauki w szkole muzycznej był dla Ani czasem wielkich muzycznych wyzwań.

Sukcesy tej młodej pianistki są efektem nie tylko jej ogromnego talentu muzycznego ale również wielu godzin systematycznych ćwiczeń.

Ania Tesarczyk z tatą Aleksandrem

Dobrze jest być w tak młodym wieku docenianymi i nagradzanym. Każdemu młodemu człowiekowi dodaje to skrzydeł i nadaje sensu dalszym jego działaniom.

Jaworznicka Państwowa Szkoła Muzyczna jest szkołą o ugruntowanym już prestiżu. Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów muzycznych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Ania rozpoczęła nowy rok szkolny, jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Życzy młodej pianistce udanych recitali w renomowanych salach koncertowych, może nawet w nowojorskiej Carnegie Hall, co też wcale by nas nie zaskoczyło.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki