REKLAMA

Logistyka stanowi dużą część dzisiejszego rynku, szczególnie międzynarodowego. Obejmuje szereg działań takich jak planowanie, realizacja i kontrola wszystkich etapów przepływu surowców, zasobów i informacji niezbędnych do osiągnięcia wcześniej założonego celu biznesowego.

Każda część procesów logistycznych powinna być prowadzona jak najbardziej efektywnie. Z czasem działania te przeprowadzane są znacznie szybciej, a część obowiązków, które kiedyś wykonywali ludzie – dzisiaj jest wykonywana przez maszyny. Rynek oferujący urządzenia dla logistyki z roku na rok jest coraz bardziej obszerny. Producenci wymyślają coraz to nowe urządzenia, o coraz to lepszych parametrach. Wszystko ma na celu usprawnić prace na magazynach oraz w innych miejscach zajmujących się logistyką.

Do najbardziej przydatnych sprzętów dla logistyki można zaliczyć:

  • Terminale – prawdopodobnie jeden z najczęściej używanych sprzętów w logistyce. Małe, przypominające wyglądem duży telefon komórkowy urządzenie jest niezwykle wielofunkcyjne i przydatne. Pełni funkcję przenośnego komputera posiadającego graficzny wyświetlacz i klawiaturę. Terminale zazwyczaj posiadają wzmocnione obudowy odporne na upadki z wysokości i umożliwiające im pracę w ciężkich warunkach (wysokie i niskie temperatury, wilgoć, brud, kurz). Ponadto terminale są wyposażone w czytniki kodów kreskowych. Szybko i sprawnie zbierają dane oraz wysyłają je do innych jednostek. Połączenie takiego terminala on-line sprawia, że może on wysyłać dane w czasie rzeczywistym.
  • Drukarka etykiet to również jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej firmy, w której wymaga się łatwej i szybkiej identyfikacji. Taką drukarką można wydrukować kody kreskowe, oznaczenia oraz wszystkie niezbędne informacje w postaci grafiki lub tekstu. Co ważne, druk może być zrealizowany na dowolnym materiale eksploatacyjnym.
  • Skanery kodów kreskowych to niezwykle przydatne urządzenia sczytujące w ekspresowym tempie informacje z kodów typu 1D i 2D. To urządzenie sprawdzi się nie tylko w magazynach, ale również w sklepach spożywczych, hurtowniach, bibliotekach i innych miejscach w których odbywa się identyfikacja. Wyróżniamy skanery przewodowe, bezprzewodowe, przemysłowe, stacjonarne, pierścieniowe, a także moduły skanujące.
  • Tablety dla logistyki wyglądem łudząco przypominają zwykłe tablety. W rzeczywistości jednak różnią się parametrami oraz niezwykle odporną obudową. Pozwala ona pracować urządzeniu w ciężkich warunkach czyniąc go odpornym na wilgoć, kurz i upadki.
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki