Jak oszczędzać na zakupach w internecie

Mobile banking and online shopping concept. Man using mobile smart phone for digital banking and holding credit card for internet payment, online shopping on website via laptop computer.
REKLAMA

Gdyby nie obawy niektórych klientów o jakość materiałów, bezpieczną dostawę i możliwość namacalnego sprawdzenia danego asortymentu, to sklepy stacjonarne tak naprawdę mogłyby nie istnieć. Obecnie w internecie możemy kupić wszystko – od produktów spożywczych, po ubrania, dodatki, na sprzęcie elektronicznym kończąc. Jednak czy zakupy online są o wiele tańsze i czy da się na nich zaoszczędzić? Zapraszamy do lektury miniporadnika na ten temat!

Kody rabatowe dla klientów

Bardzo często marzymy o rzeczach, które nie są w zasięgu naszego budżetu, i co jakiś czas sprawdzamy, czy są np. w promocji czy też na wyprzedaży. Niestety wyprzedaże są prowadzone kilka razy w roku, a nas goni czas. Wówczas możemy pokusić się o poszukanie kodów rabatowych do wykorzystania w danym sklepie. Na szczęście istnieją miejsca zbiorcze w internecie, w których możemy w bardzo krótkim czasie znaleźć interesujący nas unikalny kod rabatowy. Taką stroną jest np. DuzeRabaty.pl, gdzie znajdują się kody nie tylko do sklepów odzieżowych, ale także tych z akcesoriami do domu, sprzętem RTV i AGD, perfumami, a nawet wycieczkami. Tym sposobem, kopiując kod ze strony i wklejając go w miejscu podsumowania naszego zamówienia, możemy w zależności od wybranego asortymentu zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent ceny. W przypadku zakupu wartego kilka tysięcy złotych rabat może wynosić nawet kilkaset złotych – warto zatem zaglądać na strony z kodami i śledzić je, ponieważ jest to bardzo nieskomplikowana procedura, dzięki której oszczędzamy.   

 

Programy lojalnościowe i darmowa wysyłka 

Będąc stałym klientem danego sklepu internetowego, bardzo często mamy możliwość wzięcia udziału w programie lojalnościowym. Zazwyczaj polega on na zbieraniu punktów za każdą wydaną w sklepie kwotę, które przy następnych zakupach skutkują rabatem bądź można je wymienić na cenne nagrody. Jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, szczególnie gdy jest to nasz ulubiony sklep i regularnie robimy w nim zakupy. Wynikiem takiego premiowania swoich klientów jest także fakt rywalizacji i chęci dokupienia rzeczy w celu otrzymania większej ilości punktów. Podobnie jest w przypadku oferty darmowej dostawy. Mając to na uwadze, często decydujemy się dodać do naszego koszyka jakiś produkt w celu przekroczenia kwoty gwarantującej darmowy transport naszych zakupów. To również jest pewnego rodzaju oszczędność.

Możliwość zwrotu, oszczędność czasu

Każdy klient, w zależności od regulaminu sklepu internetowego, ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w terminie od 14 do nawet 30 dni od dnia zakupu. Daje nam to zatem możliwość przymierzenia ubrań, jednak ze szczególnym uwzględnieniem tego, by ich nie zniszczyć i nie usuwać metek. Jest to z pewnością bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż godziny spędzone w centrum handlowym. Sklepy online bardzo często wysyłają kurierów po odbiór towaru, który postanowiliśmy zwrócić. Niektóre z nich robią to nawet za darmo, a my nie mamy obowiązku podawania przyczyny zwrotu. Rewolucjonizuje to zatem nasze podejście do zakupów i – jak już wcześniej wspomnieliśmy – dla nas sklepy stacjonarne w takim przypadku mogłyby nie istnieć!

fot. materiały prasowe

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki