REKLAMA

    Na nowoczesnym rynku istnieje duży wybór jacuzzi ogrodowych na każdy gust. Różnią się kształtami, wymiarami, materiałami produkcji, właściwościami technicznymi. Zainstalowanie jacuzzi w ogrodzie, przyczynia się do poprawy zdrowia i pozwala przyjemnie spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. Czym jest jacuzzi? Jest to wanna z hydromasażem, w której strumienie powietrza i wody pod ciśnieniem działają na ludzkie ciało. Lekarze zalecają hydromasaż także do celów medycznych.

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem jacuzzi ogrodowego?

    Hydromasaż to specjalny rodzaj masażu wykonywany za pomocą dysz wodnych. Ta procedura jest często stosowana do zapobiegania i leczenia różnych chorób w ośrodkach SPA. Można to jednak zrobić na terenie swojego ogrodu. Oprócz dysz wodnych jacuzzi ogrodowe jest również wyposażonych w napowietrzanie. Powstające z nich pęcherzyki powietrza mają relaksujący wpływ na ciało, taka dodatkowa funkcja nazywa się masażem powietrznym. Najbardziej optymalna temperatura w przypadku jacuzzi ogrodowego, które ma służyć do domowej fizjoterapii, wynosi ok. 37 stopni Celsjusza. Podobnie jak wiele innych, jacuzzi ma swoje zalety i wady – twierdzi ekspert z serwisu hydrosan.eu. Aby nie żałować pieniędzy wydanych w przyszłości, trzeba dokonać obiektywnej oceny.

Zalety posiadania jacuzzi ogrodowego

 • Zwiększa witalność
 • Poprawia procesy metaboliczne
 • Korzystnie wpływa na krążenie krwi
 • Wzbogaca ciało w tlen
 • Pozytywnie wpływa na stan układu mięśniowo-szkieletowego
 • Pomaga w walce z cellulitem, poprawia kondycję skóry
 • Rozluźnia, łagodzi napięcie nerwowe, pomaga w walce z bezsennością.

    Po ciężkim dniu ludzie marzą o powrocie do domu i relaksie ciała i duszy. Strumienie wody, uderzające w skórę, działają antystresowo. Ten plus jacuzzi jest podstawowy. W większości przypadków takie urządzenia są nabywane właśnie w tym celu. Tego typu masaż posiada korzystny wpływ na skórę. Każdy lekarz powie, że masaż poprawia krążenie krwi, a także uelastycznia skórę, wygładza i utrzymuje ją w zdrowym stanie.

   Udowodniono, że procedury hydromasażu są potężną bronią w walce z otyłością: ciśnienie wody zwiększa podskórne krążenie krwi, dzięki czemu komórki zaczynają aktywnie pozbywać się balastu. Walka z cellulitem to cenna zaleta jacuzzi ogrodowego. Hydromasaż z powodu silnych przepływów wody eliminuje ten problem. Jeśli kobieta nie ma „skórki pomarańczowej” na pośladkach, masaż wodny będzie dla niej doskonałą prewencją. Działanie tego urządzenia jest szczególnie przydatne dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, dlatego stymulacja przepływami wody poprawia ukrwienie wszystkich tkanek ciała. Ból w okolicy pleców stopniowo ustępuje i nie nawraca, jeśli korzysta się z jacuzzi kilka razy w tygodniu. Z pewnością nie jest to panaceum na wszystkie choroby, ale taka procedura może złagodzić ten stan.

Korzyści, jakie można odnieść pod kąpieli w jacuzzi ogrodowym to:

 • Łagodzenie zmęczenia
 • Poprawa ogólnego stanu zdrowia po wykonaniu procedur wodnych
 • Zmniejszenie bólu po kąpieli; rozluźnienie układu nerwowego.

Ponadto jacuzzi ogrodowe jest elementem wystroju i luksusu. Nowoczesne urządzenia wyglądają bardzo efektownie.

Wady posiadania jacuzzi ogrodowego

Pomimo imponującej listy zalet, jacuzzi ogrodowe ma również wady:.

 • Wysoki koszt. Jacuzzi ogrodowe są dość drogie. Nie każda osoba może sobie na to pozwolić.
 • Warto również uwzględnić regularne koszty eksploatacyjne: produkty pielęgnacyjne i zwiększone zużycia energii elektrycznej.
 • Instalacja. Oprócz zainstalowania urządzenia na swoim miejscu trzeba zadbać o element elektryczny: poprawnie podłączyć układ hydrauliczny i uziemienie. Takie czynności można powierzyć specjalistom. Ale jeśli ktoś jest gotowy wykonać całą pracę sam, należy przeczytać szczegółowe instrukcje dotyczące instalowania i podłączania jacuzzi ogrodowego.
 • Konserwacja. Jacuzzi dla prawidłowego działania wymaga starannej, regularnej pielęgnacji. Nie można używać zwykłych środków czyszczących. W zamkniętym systemie szkodliwe bakterie rozwijają się bardzo szybko. Dlatego czystość układu hydraulicznego musi być dokładnie monitorowana i dezynfekowana, co najmniej raz w miesiącu, aby uniknąć rozwoju grzyba. Do czyszczenia układu hydraulicznego należy podchodzić odpowiedzialnie, ponieważ bakterie namnażające się w sprzyjającym środowisku stojącej wody mogą powodować poważne choroby skóry.
 • Nie wszyscy mogą korzystać z jacuzzi ogrodowego. Pomimo tego, że urządzenie z funkcją hydromasażu ma pozytywny wpływ na ciało, nie jest odpowiednie dla wszystkich. Istnieją kategorie ludzi, którym takie zabiegi wodne są przeciwwskazane. Na przykład nie mogą korzystać z masażu wodnego kobiety w ciąży, osoby z nadciśnieniem i kamicą moczową.

    Wymienione wady jacuzzi ogrodowego są więcej niż zrekompensowane korzyściami, jakie przynoszą. Co więcej, główne, bakteryjne zagrożenie można wyeliminować dzięki wysokiej, jakości higienicznej pielęgnacji jacuzzi ogrodowego.

Koszty eksploatacji jacuzzi ogrodowego

    Zakupując jacuzzi ogrodowe należy wziąć pod uwagę koszty, jakie trzeba będzie ponosić, aby korzystać z urządzenia zawsze, gdy przyjdzie na to ochota. Podstawowe koszty eksploatacyjne to opłaty za energię elektryczną, które trzeba uwzględnić w domowym budżecie. Jacuzzi ogrodowe podłączone jest do prądu na stałe i pobieranie prądu trwa 24/h, jest to niezbędne do filtracji i utrzymania odpowiedniej temperatury wody. Przykładowy koszt energii elektrycznej jacuzzi ogrodowego to 5 zł / dziennie = 150 zł / miesięcznie. Jest to średni koszt zakładając, że z jacuzzi ogrodowego będzie się korzystać 6 razy w tygodniu po pół godziny, a temperatura na zewnątrz wyniesie powyżej 15 st. C.

   Miesięczny koszt środków chemicznych niezbędnych do utrzymania jacuzzi ogrodowego w odpowiednim stanie to około 25 złotych. Można zastosować skuteczne tabletki tlenu aktywnego, które należy włożyć do skimmera lub pływaka, nigdy bezpośrednio do wanny, ponieważ mogą spowodować odbarwienie akrylu. Ponadto należy kupić paski do sprawdzania pH w wodzie plus środek klarujący wodę, ale to niewielkie koszty 20-30 zł. Producenci jacuzzi ogrodowego zalecają wymianę wkładów filtrujących raz na 1.5 roku, jest to koszt od 200-600 zł w zależności od wielkości urządzenia. Koszt utrzymania jacuzzi ogrodowego może wynieść kilkaset zł miesięcznie.

Podsumowanie

    Jacuzzi ogrodowe dają świeże spojrzenie na zabiegi wodne. Po wynalezieniu jacuzzi wanna przestała być wyłącznie środkiem higieny, stała się źródłem przyjemności i miejscem zdrowych sesji fizjoterapii. Skuteczność masażu wodnego jest wyższa niż skuteczność tradycyjnego masażu manualnego. Hydroterapia wykorzystuje wodę do pobudzenia naturalnych mechanizmów samoleczenia organizmu. Dzięki połączeniu działania wody, ciepła i powietrza powstaje hydromasaż, którego działanie pomaga zmniejszyć napięcie mięśni wywołane stresem, lękiem lub wysiłkiem fizycznym i przyczynia się do różnego rodzaju procesów gojenia. Jacuzzi jest przydatne dla wszystkich, zarówno tych, którzy wykonują pracę fizyczną, jak i tych, którzy spędzają cały dzień na prowadzeniu samochodu lub korzystaniu z komputera.

   Masaż podwodny ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale także na zdrowie psychiczne, przywracając wewnętrzną harmonię i spokój ducha. Zwłaszcza, jeśli kupi się podświetlaną wannę. Terapia światłem lub chromoterapia od dawna stosowana jest w celu łagodzenia stresu i leczenia bezsenności. Wielokolorowe promienie światła są nie tylko piękne, ale działają inaczej na układ nerwowy. Dzieci naprawdę lubią jacuzzi. Korzystają również z hydromasażu, ponieważ przyczynia się do prawidłowego rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego, a ponadto zapewnia dzieciom dobry nastrój.

 

Jacuzzi ogrodowehttps://hydrosan.eu/kategorie-produktow/jacuzzi/

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki