Gromiec nie do pokonania – Victoria przegrywa na wyjeździe

W sobotę, ostatniego dnia sierpnia Victoria 1918 Jaworzno w wyjazdowym meczu zmierzyła się z Nadwiślaninem Gromiec. Historia rysuje się sama i pokazuje, że Gromiec dla Victorii jest zbyt silny, a jaworznianie przegrali na wyjeździe, jak w ubiegłym sezonie. Dobra passa biało-zielonych zatem została przerwana.

REKLAMA

Rządni wrażeń i akcji kibice, którzy zjechali do Gromca, mogli poczuć pewien niesmak, mogli poczuć się nieco znużeni w początkowej fazie gry.
Przez pierwsze piętnaście minut żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować sensownej akcji, i tylko, niczym bokserzy, poznawali siebie nawzajem.

Pierwsze strzały padły ze strony gospodarzy. Najpierw w 15. minucie strzelił Bartosz Palka, a minutę później Dawida Madeję postraszył Jakub Waligóra. Victoria, nie chcąc odkryć swoich słabości atakowała. Maksymilian Leś, po podaniu od Łukasza Gajdy, nie dał szans golkiperowi Gromca i przyjezdni mogli cieszyć się po objęciu prowadzenia.
Szczęście Victorii nie trwała długo. W 32. minucie Bartosz Palka po centrze Artura Szlęzaka wyrównał na 1:1. Do przerwy zatem 1:1.

Zmiany, dokonane w przerwie niewątpliwie miały przynieść korzyści dla jaworznickiego zespołu. Tymczasem początek drugiej połowy akcentują gospodarze, oddając strzał w światło bramki. Kolejne minuty spotkania to nieustanny atak Nadwiślanina, to kolejne strzały na bramkę, którą skutecznie broni Madeja. Victoria nie próżnuje i stara się przechylić szalą na swoją stronę. Nie udaje się to jednak zespołowi, nawet po tym jak Mariusz Mastalerz strzela w światło bramki – piłka łatwo ląduje w rękawicach Łukasza Gielarowskiego. Napięcie sięgnęło zenitu, kiedy to za niesportowe zachowanie czerwony kartonik zobaczył golkiper „Vici”. Za Madeję na boisko wszedł Tomasz Palian. Gra w przewadze gospodarzy to kolejne okazje do strzelenia zwycięskiej bramki. I tak Artur Ryska dośrodkował piłkę, która szczęśliwie dla gospodarzy wylądowała w siatce bramki. Victoria zatem przegrywa spotkanie 1:2.

Po 5. kolejce spotkań Ligi Okręgowej grupy Wadowice Victoria 1918 Jaworzno zajmuje środkową pozycję tabeli. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę. Biało-zieloni u siebie zagrają z Halniakiem Maków Podhalański. Zapraszamy na Stadion Miejski na godz. 17:00.

Nadwiślanin Gromiec – Victoria 1918 Jaworzno 2:1 (1:1)
0-1 Maksymilian Leś, 1-1 Bartosz Palka, 2-1 Albert Ryska

LKS Nadwiślanin Gromiec: Gielarowski – Zmarzły, Zajas, Nowicki, Stefański, Piegzik (Ryska), Szlęzak, Waligóra (86. Boratyński), Zejma (Chandzlik), Wierzbic (Likus), Palka

Victoria 1918 Jaworzno: Madeja – Palian (Łyp), Wesecki, Gembala, Śliwiński (Orawski), Musiał (Mastalerz), Barnaś, Leś, Chrapek (Nowak), Żmuda, Gajda

KL/jargal

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki