Gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają na wakacje?

REKLAMA

Chorwacja, Turcja, Włochy czy Bułgaria – gdzie najchętniej spędzamy wakacje? Czy polskie morze jest przereklamowane i nieopłacalne? Sprawdź, gdzie najchętniej spędzają urlopy Polacy.

Chorwacja – dlaczego warto?

Wysoka temperatura przez cały rok i wiele atrakcji przyrodniczych – tak można w skrócie opisać główne powody dla których Polacy najchętniej wybierają Chorwacje. Co warto zobaczyć?

  • Park Narodowy Jezior Plitwickich – jest najchętniej odwiedzanym parkiem w całej Chorwacji, 16 pięknych jezior sąsiadującymi z licznymi wodospadami. Istnieją trzy możliwości zwiedzania parku: pieszo, specjalną kolejną oraz statkiem.
  • Jezioro Vransko – jedyne takie miejsce, w którym na dnie jeziora słodka woda miesza się ze słoną.
  • Dubrownik – miasto nazywane Perłą Adriatyku, piękne stare miasto bogate w zabytkowe kamienice oraz liczne świątynie.
  • Split – bardzo popularne wśród polskich turystów miasto, drugie co do wielkości miasto w Chorwacji, najpopularniejsza lokalna atrakcja to pozostałości po pałacu cesarza Dioklecjana.
  • Ostatnią rzeczą, dość oczywistą jest cieszenie się fantastyczną pogodą w malowniczych nadmorskich miasteczkach, z dala od zgiełku dużych miast.

Jak szukać biura podróży?

Wyszukanie biura podróży wydaje się być proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Biuro podróży Kraków bądź wycieczka Chorwacja Kraków (jeżeli wiemy już gdzie chcielibyśmy polecieć). Jednak warto zagłębić się w ten temat bardziej. Na początku musimy określić czy wiemy gdzie chcielibyśmy jechać, czy chcemy szukać okazji. Jeżeli mamy sprecyzowany cel podróży i tylko tam chcemy pojechać. Należy przewertować oferty pod kątem lokalizacji. Wpisanie wyżej wspomnianej frazy wycieczka Chorwacja Kraków może w tym pomóc. Gdy prześwietlimy oferty różnych biur turystycznych warto sprawdzić ich opinie i wiarygodność.

Pomocne w wyszukiwaniu ofert są porównywarki, które porównają ofertę z inną dostępną w ofercie innego biura. Takie rozwiązanie sprawi, że skorzystamy z najbardziej dla nas opłacalnej okazji.

A polskie morze?

Coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem. Ceny w niektórych nadmorskich miejscowościach zbliżyły się nawet do bardziej adekwatnych względem pogody. Jednak nadal lepiej wydać tyle samo lub nawet mniej, a mieć praktycznie stuprocentową pewność doskonałej pogody. Tak jest decydując się na wakacje za granicą. W Polsce pogoda wakacyjna, zwłaszcza nad naszym morzem nadal jest rosyjską ruletką.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStać nas na elektryki?
Następny artykułOczyszczacz powietrza

1 KOMENTARZ