Chcesz zobaczyć, jak pracuje Elektrownia Jaworzno? Chcesz zwiedzić z przewodnikiem miejsca gdzie powstaje prąd i ciepło? Nie może Cię zabraknąć na tematycznej wycieczce w elektrowni.

REKLAMA

Skorzystaj z Dnia Otwartego w TAURON Wytwarzanie.

W niedzielę 8 września br. dni otwarte będą odbywać się w dwóch lokalizacjach:

Elektrownia Jaworzno II – zwiedzanie w g. 9-14.
Elektrownia Siersza – zwiedzani w g. 10-14.

Zbiórka przy bramach głównych do zakładu. Wejście co kilkanaście minut w zależności od ilości chętnych.

Wycieczki dostępne dla dzieci tylko powyżej 6 roku życia jedynie z opiekunem.

Dla ciekawych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście w wycieczce mamy propozycję serialową. Od soboty na antenie stacji Focus TV, drugi sezon serialu “Elektryczni”. W nim również zobaczymy pracę energetyków oraz wiele ujęć z nowo budowanego bloku 910 MW w Jaworznie.

Spektakularne eksplozje, górskie interwencje w zimowych warunkach, a przede wszystkim codzienną pracę energetyków TAURONA będą mogli śledzić widzowie telewizji FOKUS TV. 7 września o godzinie 20:00 na telewizyjny ekran wracają „Elektryczni”.

W drugim sezonie “Elektrycznych” po raz kolejny zobaczymy energetyków Grupy TAURON w spektakularnych akcjach. Dzięki nim miliony Polaków mogą się czuć bezpiecznie, mając energię elektryczną. Serial przedstawia historie naszych pracowników odpowiedzialnych za wytworzenie i dostarczenie do naszych domów energii w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Podobnie, jak w pierwszej serii, w „Elektrycznych 2” widzowie również będą śledzić pracę niezawodnych i zdeterminowanych elektromonterów oraz energetyków z Grupy TAURON. Tym razem realizatorzy serii śledzą ich poczynania w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach, Gliwicach i Jaworznie. To tam, często w trudnych warunkach i zawsze pod presją czasu, będą interweniować bohaterowie nowego sezonu.

Nasza praca to w pewnym sensie służba, wymagająca specjalistycznej wiedzy, odwagi i poświęcenia. Ale to także zajęcie niezwykle ciekawe i przynoszące ogromną satysfakcję – mówi Tomasz Walkowski, jeden z głównych bohaterów serialu. – Każdego dnia mierzymy się z nieprzewidywalnymi sytuacjami i w naszej pracy nie ma miejsca na rutynę. Liczy się praca zespołowa i zaufanie do współpracowników – dodaje.

Struktura każdego odcinka pozwala także na ukazanie relacji „uczeń – mistrz”. Zawsze jest ten prowadzący i ten, który zgłębia tajniki fachu. Ważnymi postaciami są też odbiorcy energii elektrycznej, których bezpieczeństwo w znacznym stopniu zależy od profesjonalizmu naszych magików elektryczności.

Nasi zawodowcy w Szczawnicy to Dominik Lewoniec, Tomasz Walkowski, Tadeusz Gabryś, Stanisław Hryc i Wiesław Warzecha; w Gliwicach – Piotr Niewęgłowski, Łukasz Bolon, Jacek Buczek, Bernard Cichorowski, Henryk Nowara oraz Bogusław Wodziński; w Chorzowie – Adam Wawrzyniak, Krystian Labisz, Rafał Kozieł i Aleksander Lończyk oraz w Jaworznie – Krzysztof Sokół i Robert Kaczanowski.

Elektryczni charakteryzują się wysoką jakością produkcji. Podkreślają to chociażby ujęcia z „lotu ptaka” oraz wykorzystanie kamer GoPro. Pozwalają one oglądającym poczuć emocje i energię wydarzeń, w których uczestniczą bohaterowie. Towarzyszące akcji animacje pozwalają z kolei lepiej poznać i zrozumieć specyfikę konstrukcji oraz działania pojawiającej się na ekranie infrastruktury.

Pierwsze odcinki serialu dokumentalnego „Elektryczni 2”. Sobota, godz. 20:00, FOKUS TV.

KONKURS: MEGAMOC jest w TOBIE, jest w NAS i w NASZYM MIEŚCIE!

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki