Czym są kamery sportowe i dlaczego warto je kupić?

REKLAMA

Każdy z nas lubi uwieczniać ważne dla siebie chwile, które ciepło się później wspomina. Rejestratorem takich wydarzeń jest najczęściej smartfon wyposażony w wysokiej rozdzielczości aparat. Dziś można pójść o krok dalej i sprawić sobie kamerę sportową, która uchwyci każdy moment w doskonałej jakości. Jakie są jej możliwości i dlaczego warto ją kupić?

Nie tylko dla sportowców

Mówi się, że kamery sportowe to sprzęt dedykowany przede wszystkim sportowcom. Owszem, profesjonaliści mogą rejestrować swoje sportowe wyczyny za pomocą kamerki, a potem wrzucać zmontowane filmiki do Internetu. Z tego typu sprzętu mogą korzystać również turyści, którzy w sezonie zimowym będą królować na górskich stokach, a latem rozkoszować się podwodnymi widokami w pobliżu raf koralowych.

Uwiecznij chwilę

Podstawą podniosłych chwil są emocje. Każdy niezwykły moment można uwiecznić kamerą sportową. Sprzęt świetnie radzi sobie ze zdjęciami w ruchu i nagrywa video doskonałej jakości. To idealna opcja dla jeżdżących na snowboardzie, desce czy rolkach, ale też dla spadochroniarzy czy wielbicieli nurkowania.

Łatwość obsługi

Jedną z najważniejszych funkcji kamer sportowych jest łatwa ich obsługa. Sprzęt, nawet ten zaawansowany, posiada zaledwie kilka guzików, którymi obsługuje się cały mechanizm. Do tego kamerki są niezwykle lekkie, dzięki czemu można zabrać je w każde miejsce bez większego obciążenia. Łatwy montaż to kolejna zaleta takiego sprzętu. Kamerę sportową z łatwością można umieścić na kasku, nadgarstku, ramieniu, na rowerze, na desce surfingowej lub gdziekolwiek indziej. Wystarczy zakupić niewielki uchwyt i przymocować go w wybrane miejsce. Sprzęt stabilnie trzyma się w punkcie, w którym go założono.

Odporność na wodę

Wodoszczelność to podstawowa cecha kamer sportowych. Bywa, że rejestrowany obraz nie zawsze ma związek z wodą, lecz fakty są takie, że ulewny deszcz może spotkać podróżujących po szlaku, jak również turystów pokonujących rzekę, czy przemieszczających się w pobliżu wodospadów. Wodoszczelna kamera sportowa sprawdzi się na każdej otwartej przestrzeni, w każdych warunkach pogodowych.

Video do zadań specjalnych

Rejestrator obrazu jest w stanie zapisać każdy moment w znakomitej rozdzielczości. Można dzięki temu nagrać swój popisowy numer, od dawna zaplanowaną wyprawę czy niecodzienne osiągnięcie na polu prywatnym lub zawodowym, i pochwalić się rodzinie i najbliższym znajomym. W przypadku sportów dodatkowy plus jest taki, że oglądając swoje dokonania, można poddać je szczegółowej analizie, aby w przyszłości wykonywać je jeszcze lepiej.

Funkcje dodatkowe

Współczesne kamery sportowe wręcz naszpikowane są technologią. W najnowszych modelach można spotkać już obraz w rozdzielczości 4K czy funkcję slow-motion (nagrywanie w zwolnionym tempie). Kamera sportowa może też służyć jako rejestrator jazdy w aucie. Po zakupieniu odpowiedniego uchwytu można zamontować kamerę na przedniej szybie samochodu, by móc rejestrować obraz o wysokim stopniu nasycenia barw. Przedział cenowy kamer sportowych jest rozległy i zależy od wbudowanych funkcji. Najprostsze modele kosztują już od 60 złotych.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki