Będzie nowe rondo na Grunwaldzkiej

Skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej i 11 Listopada doczeka się przebudowy. Zamiast sygnalizacji świetlnej już niedługo pojawi się tam rondo.

REKLAMA

Dodatkowo nowy odcinek drogi połączy planowane rondo z Trasą Śródmiejską. Część kosztów przebudowy skrzyżowania pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Dziś Prezydent Paweł Silbert odbierał z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka symboliczny czek na kwotę niespełna 4 milionów złotych. To połowa kwoty przewidzianej na modernizację skrzyżowania. – pan prezydent ze swoimi współpracownikami złożył wniosek na kwotę około 7 milionów złotych wartości inwestycji, z uwagi na to, że ustawa daje pełne możliwości od 50 – to 80% dofinansowania w zależności od zamożności samorządu, to stąd wyszła kwota 3.700.000 zł – mówi Wojewoda Jarosław Wieczorek.

Według informacji opublikowanych przez urzędników w mediach społecznościowych – nowe rondo ma być rondem holenderskim z okrężnym ruchu rowerowym, a ulica Grunwaldzka ma otrzymać pasy rowerowe. Ulica 11 listopada ma też zostać zwężona do szerokości 6 metrów.

Więcej na ten temat: 

Jaworzno z dotacją na drogi samorządowe

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

9 KOMENTARZE

  1. Ja pro proponuję rondo na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Mickiewicza.:( Było rondo na Osiedlu to mistrz wymyślił skrzyżowanie i skończyło się jak zwykle za naszą kasę. Powinien za to beknac. A tam gdzie wszystko działa robi rondo. Zróbcie lepiej Katowicką bo to tam jest to jest świadome narażenie użytkowników na utratę życia lub zdrowia, zwłaszcza dla poruszających się jednośladem. !!!