Bank głosów – brzmienie emocji

REKLAMA

Sprawdź do czego może przydać Ci się bank głosów!

Głos jest szalenie ważny w naszym codziennym życiu, dzięki niemu słowa nabierają emocji. Głos potrafi być kojący, drażniący, czy nawet pociągający. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie dobieranie głosu, szczególnie w marketingu. Każdy na pewno zna sytuację, kiedy usłyszany w radiowej reklamie skrzeczący głos, wyprowadza z równowagi i skłania do jak najszybszego przestrojenia radia na inną stację. Głos to nośnik emocji, dlatego też odpowiedni dobór tonu i tempa głosu potrafi zdziałać cuda. We wszelkiego rodzaju audiobookach i słuchowiskach reżyser stara się tak dobrać głosy, żeby jak najbardziej oddać charakter danej postaci. Głos lektora natomiast powinien być neutralny i spokojny. To dzięki temu łatwiej skupić się na treści, a nie na konkretnym brzmieniu danego głosu. W reklamach telewizyjnych i radiowych zazwyczaj słyszymy głosy bardzo energiczne i pełne wigoru. Mają one za zadanie skłonić nas do zainteresowania się danym przedmiotem, produktem lub marką.

Głosy, które urzekają

Dubbing jest kolejnym przykładem, gdzie ludzki głos potrafi oddać tak wiele. Oczywiście czasami podkładane głosy nie koniecznie pasują, ale nie należy z gruntu odrzucać dubbingu. Jest w polskiej kinematografii kilka dubbingowych perełek, które zdaniem wielu, są o wiele lepsze w naszym rodzimym języku, niż w oryginale. Jako przykład można podać chociażby kultowy film, jakim jest ,,Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”. Film został zdubbingowany w 2002 roku, ale jego teksty są wspominane i cytowane do dzisiaj. Monolog Otisa zna przecież niemal każdy. Piękno i magię dubbingu można także dostrzec w pierwszej części Shreka. Agnieszka Kunikowska idealnie oddała subtelny głos, jaki powinna mieć piękna księżniczka. Kto widział Shreka w angielskiej wersji językowej, ten wie, że Cameron Diaz, która podkłada głos Fionie, brzmi całkiem inaczej. Według wielu, bardziej płytko.

Dubbing dość mocno znany jest także w grach wideo, w których często głosy polskich aktorów, sprawiają, że klimat staje się o wiele bardziej swojski. Przykład? Charakterystyczny i zadziornie spokojny głos Jacka Rozenka, który wciela się w Geralta z Rivii.

Gdzie szukać tak charakterystycznych głosów?

W Internecie wiele jest stron, które proponują usługi tak zwanego banku głosów. Bez problemu możemy wynająć lektora do czytania spotu reklamowego lub audiobooka. Na szczególną uwagę zasługuje firma Music Records.

Music Records jest to jedno z największych studiów muzycznych w Polsce posiadających bank głosów lektorskich. Wszyscy pracujący w studiu nagrań są profesjonalistami, którzy idealnie znają się na swoim fachu. To właśnie tam możesz złożyć zamówienie nagrania konkretnego tekstu, przez konkretny głos lektorski i w wybrany przez Ciebie sposób. Dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego zlecenia, zostaje ono realizowane w bardzo szybkim czasie, co zazwyczaj jest jedną z podstawowych wytycznych klienta. 

 Music Records ‒ dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na usługi banku głosów od Music Records?

  1. Profesjonalni lektorzy, którzy mają spore doświadczenie w branży.
  2. Zanim zdecydujesz się na lektora, możesz posłuchać próbek głosu.
  3. Firma Music Records to profesjonaliści, którzy podchodzą do tematu bardzo poważnie.
  4. Zlecenia wykonywane są błyskawicznie.

Podsumowanie 

Jeśli szukasz profesjonalnego głosu do reklamy lub innego przedsięwzięcia, banki głosów lektorskich to dobre rozwiązanie. Osoby pracujące w studiach muzycznych mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży muzycznej i aktorskiej. Świetnie radzą sobie z profesjonalną modulacją głosem i odgrywaniem swojej roli.

Jeśli potrzebujesz lektora, to śmiało możesz zdecydować się i zaufać zawodowcom z Music Records. Więcej informacji uzyskasz na stronie musicrecords.pl. MusicRecords oferuję również bity na sprzedaż. Zapraszamy do naszego sklepu http://www.bity.musicrecords.pl/

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki