REKLAMA

Jednym z podstawowych mebli wykorzystywanych do aranżacji salonu jest kanapa. Coraz częściej wybierane są narożniki, które pozwalają na komfortowy wypoczynek w dziennym pokoju w czasie oglądania telewizji czy czytania książki. Wbrew pozorom również w mniejszych pomieszczeniach. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze wygodnego narożnika, który będzie wykorzystywany w pokoju dziennym?

Sofa do spania?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy narożnik będzie wykorzystywany również do spania, a jeżeli tak, czy będzie się spać na nim codziennie, czy tylko okazjonalnie. Narożniki z funkcją spania zazwyczaj wybierane są do pomieszczeń, które jednocześnie pełnią rolę salonu, ale i sypialni bądź pokoju gościnnego. Jeżeli narożnik ma być wykorzystywany regularnie do spania, warto wybrać taki model, który będzie sprawnie się rozkładał oraz miał dużą powierzchnię spania (takie modele można znaleźć między innymi na stronie polipol-international.pl). Nowoczesne meble często rozkładają się automatycznie, a także mają możliwość jedynie częściowego rozłożenia, co przydaje się w czasie relaksu z książką czy wieczornego oglądania filmu.

Rozmiar narożnika

Przy wyborze narożnika należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Przede wszystkim powinien być dostosowany do liczby osób, która będzie z niego najczęściej korzystać, szczególnie jeśli jest to narożnik z funkcją spania. Jeżeli wybierany jest do mniejszych pomieszczeń, warto pamiętać, aby wybrać mebel kompaktowy – zwrócić uwagę na jego głębokość i szerokość, tak aby nie przytłoczył pomieszczenia.

Materiał ma znaczenie

Ważne jest także to, aby dobrze zastanowić się nad wyborem obicia narożnika. Obecnie sprzedawane są narożniki wykończone skórą, ekoskórą, a także różnego rodzaju tkaninami tapicerskimi. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na tapicerkę tkaninową, gdyż jest ona mocna, można wybierać spośród wielu kolorów, a także zaimpregnować, dzięki czemu jest bardziej odporna na zaplamienia.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem jak mają inni, ale ja długo się zastanawiam nad kupnem czekokolwiek.. Najpierw przyglądałam narożniki w internecie, z kolekcji Gala Collezione znalazałam taki co mi odpowiadał, poszłam do stacjonarnego sklepu u mnie w mieście i go zamówiłam. Wyboru nie żałuję, był dobrze przymyślany 🙂