Tak ogromnego wydarzenia militarnego jeszcze w Katowicach nie było.

REKLAMA

Ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego, w tym 27 poddziałów kompanii reprezentacyjnych, 60 pocztów sztandarowych, ponad 185 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego i w sumie 60 samolotów oraz śmigłowców z okazji Święta Wojska Polskiego, 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego paradowało w czwartek na Katowickich ulicach.

Szczególnie ważnym akcentem dla Ślązaków był udział w defiladzie ratowników górniczych z Centralnej Bazy Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Paradę poprzedziły przemowy Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP oraz Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.

Jak podaje policja, defiladę na żywo oglądało około 200.000 osób. Oczywiście nie zabrakło wśród nich mieszkańców Jaworzna. W tym szczególnym dniu „ożył” nawet dworzec w Szczakowej a PKM Jaworzno zdecydował się na uruchomienie dodatkowych kursów między Jaworznem i Katowicami. W przygotowaniu oraz zabezpieczeniu defilady brali też udział jaworzniccy policjanci i strażacy.

Od naszych czytelników otrzymaliśmy wiele zdjęć z defilady. Ciekawi jesteśmy Waszych opinii, co podobało się Wam najbardziej, a co można było przygotować nieco lepiej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod postem na facebook’u.

fot: facebook/jaw.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki