154 kilometry mają do pokonania kolarze na piątym etapie 76. Tour de Pologne UCI World Tour z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Grupa Lotto Soudal zdecydowała, iż jej kolarze wystartują w piątym etapie wyścigu.

REKLAMA

Piąty etap rozpoczął się o godzinie 12:45 w Kopalni Soli „Wieliczka”. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. 

Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda. Na mecie w al. Armii Krajowej powinni pojawić się ok. 16:30.

W koszulce lidera klasyfikacji generalnej CARREFOUR startuje Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), który jest także liderem klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS. Na czele klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON oraz Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO jest Charles Planet (Team Novo Nordisk). W klasyfikacji Najlepszy Polak LOTOS prowadzi Paweł Franczak z Reprezentacji Polski, a najlepszą drużyną jest Bora-Hansgrohe.

info/foto: Lang Team

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki