Tour de Pologne 2019 – Miasteczko Rowerowe i kosmiczne technologie

Dwa dni w Jaworznie – 5 i 6 lipca – będzie można odwiedzać miasteczko rowerowe Tour de Pologne 2019, a w nim wiele niecodziennych atrakcji.

REKLAMA

Tak więc na wirtualnej trasie będzie można pokonać samego Czesława Langa, choć dodajmy, że w tym roku nikomu to się nie udało.

Do rozmowy zapraszały tez panie dietetyczki. Jak się okazało przed i podczas jazdy rowerem czekolada to nie najlepszy pomysł, należy ją zastąpić węglowodanami i białkiem.

Nie pomińcie też arcy ciekawego Muzeum Tour de Pologne, a w nim repliki pierwszego roweru na ziemiach polskich z 1867 r. Prezentowany jest też najnowocześniejszy rower Colnago C 64 z tego roku. To rower karbonowy czyli w technologii kosmicznej z elektroniczną przerzutką wart ok. bagatela 100 tys. złotych. To nie jedyne ciekawostki muzeum.

Na ścianach muzeum umieszczono wypowiedź o Tour de Pologne belgijskiego kolarza Philippe Gilberta, mistrza świata z 2012 r.. Powiedział: „myślałem, że wasz kraj leży daleko i nie macie pojęcia o kolarstwie. Okazało się, że wyścig był zorganizowany perfekcyjnie”. I tak pewnie jest i w tym roku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki